RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nawet 30 godzin czekania. Wydłużają się kolejki tirów przed przejściami granicznymi

Zdaniem straży granicznej powodem kolejek jest wzmożony ruch weekendowy (fot. PAP/Artur Reszko)
Zdaniem straży granicznej powodem kolejek jest wzmożony ruch weekendowy (fot. PAP/Artur Reszko)

Do ponad 20 i 30 godzin wydłużyły się w sobotę wieczorem czasy oczekiwania na odprawę na wyjazd na Białoruś na przejściach granicznych w Kuźnicy i Bobrownikach (Podlaskie) – podała straż graniczna. Wieczorem utworzono strefę buforową przed przejściem w Kuźnicy, po południu przed Bobrownikami.

Rekordowy przemyt papierosów z Białorusi zamiast ładunku desek

Przemyt w dwóch ciężarówkach łącznie ponad 1,8 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremnili we wspólnej akcji funkcjonariusze...

zobacz więcej

– W sobotę na wyjazd na Białoruś przez przejście w Kuźnicy trzeba było czekać 22 godziny, przez Bobrowniki 34 godziny – podała wieczorem rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białystoku Katarzyna Zdanowicz. Powtórzyła, że przyczyną kolejek na granicy jest duży ruch weekendowy, zapewniła, że odprawy cały czas trwają zarówno po polskiej jak i po białoruskiej stronie granicy.

Zdanowicz poinformowała, że na przejściu w Kuźnicy, w ciągu ostatniej zmiany liczonej od godz. 7.00 rano do 17.00, na wyjazd odprawiono 315 ciężarówek i jest to więcej niż norma. Podobnie w Bobrownikach - odprawiono 265 tirów wyjeżdżających z Polski na Białoruś i również jest to więcej niż średnia.

Wieczorem na drodze krajowej nr 19 na wysokości Sokółki utworzono strefę buforową. Oznacza to, że zatrzymywane są tiry i puszczane do strefy bliżej przejścia, gdy robi się tam miejsce. Z rozesłanego komunikatu za pośrednictwem aplikacji RSO (Regionalny System Ostrzegania) wynika, że kolejka tirów przed Kuźnicą ma 14 km.

Od popołudnia w sobotę strefa buforowa przed Bobrownikami działa na dk 65 od miejscowości Waliły-Stacja.

źródło:

Zobacz więcej