RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmierć księcia Filipa. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb

Książę Filip zmarł w wieku 99 lat (fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)
Książę Filip zmarł w wieku 99 lat (fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia o godzinie piętnastej lokalnego czasu. Brytyjski dwór poinformował, że ze względu na pandemię pochówek w Windsorze będzie miał kameralny charakter. Jednak cały kraj uczci wówczas pamięć księcia minutą ciszy.

Książę Filip, najbarwniejsza postać brytyjskiej monarchii

W wieku 99 lat zmarł Filip, książę Edynburga, mąż królowej Elżbiety II. Był najdłużej dotąd panującym małżonkiem władcy w historii Zjednoczonego...

zobacz więcej

99-książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, zmarł w piątek rano na zamku w Windsorze, do którego powrócił 16 marca po miesięcznym pobycie w dwóch londyńskich szpitalach.

Jak relacjonują brytyjskie media, zarówno przed zamkiem w Windsorze, jak i przed Pałacem Buckingham w Londynie ludzie składają kwiaty, choć przedstawiciele królowej Elżbiety II sugerują, by z racji restrykcji koronawirusowych nie gromadzić się, a kondolencje przekazywać przez internet albo wpłacać datki na rzecz jednej z organizacji charytatywnych, którym książę Filip patronował.

Na ogrodzeniu Pałacu Buckingham wczesnym popołudniu wywieszono komunikat, informujący o śmierci księcia. Na wszystkich budynkach państwowych flagi zostały opuszczone do połowy masztu.

Czytaj także: Dzwony w Opactwie Westminsterskim zabiły 99 razy [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej