RAPORT

Pogarda

Miller podzielił ofiary katastrofy smoleńskiej. Internauci oburzeni

Leszek Miller o katastrofie smoleńskiej (fot. PAP/EPA)
Leszek Miller o katastrofie smoleńskiej (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

„Ludzie w tym samolocie (do Smoleńska – red.) dzielili się na tych, którzy mogli wszystko i którzy nie mogli niczego. Iza, Jola, Jerzy nie mogli nic zrobić. Ale inni mogli spowodować, że samolot zawróciłby, nie lądowałby czy w ogóle by nie wyleciał. Jedni zgotowali drugim ten tragiczny los” – napisał były premier Leszek Miller. Jego wpis wywołał oburzenie wielu użytkowników Twittera.

Raport podkomisji smoleńskiej: dwa wybuchy przyczyną katastrofy

Telewizja Polska wyemitowała film z raportu podkomisji smoleńskiej.

zobacz więcej

W sobotę mija 11 rocznica katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, wśród nich wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Polska delegacja w 2010 r. leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

„Ludzie w tym samolocie dzielili się na tych, którzy mogli wszystko i którzy nie mogli niczego. Iza, Jola, Jerzy nie mogli nic zrobić. Ale inni mogli spowodować, że samolot zawróciłby, nie lądowałby czy w ogóle by nie wyleciał. Jedni zgotowali drugim ten tragiczny los. Pamiętamy!” - napisał w sobotę na Twitterze były premier Leszek Miller.

Jego wpis opatrzony jest zdjęciem polityków lewicy, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r., czyli Izabeli Jarugi-Nowackiej, byłej wicepremier, b. szefowej resortu polityki społecznej, Jolanty Szymanek-Deresz, b. szefowej Kancelarii Prezydenta za czasów Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Jerzego Szmajdzińskiego, byłego szefa MON, b. wicemarszałka Sejmu.

Wpis byłego premiera wywołał oburzenie wielu użytkowników Twittera, w tym polityków. Na ten temat wypowiedział się m.in. poseł Koalicji Obywatelskiej Bogusław Sonik. „Przecież pasażerowie nie mieli żadnej wiedzy. Dlaczego Pan stygmatyzuje ofiary według politycznej przynależności? To wstyd” - napisał poseł KO. „Nie wiem czy to bardziej głupie, czy podłe...” – napisał z kolei poseł klubu parlamentarnego PiS Kamil Bortniczuk. „Ile podłości trzeba mieć w sobie, żeby pisać takie rzeczy”, „Nie wierzę. Jak można...”, „I kto tu dzieli ludzi, i to w takim momencie... Haniebny ten wpis” – komentują wpis Millera użytkownicy Twittera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej