RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poznań: 101-latka opuściła szpital. Wygrała walkę z COVID-19

To najstarsza wyleczona pacjentka szpitala (fot. Facebook/Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego)
To najstarsza wyleczona pacjentka szpitala (fot. Facebook/Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego)

Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich opuściła w sobotę 101-letnia pacjentka. Placówka poinformowała, że to najstarsza pacjentka poznańskiego szpitala tymczasowego, która wygrała walkę z COVID-19.

Szczepionki Johnson&Johnson w Polsce już za kilka dni. Na początek 120 tys. sztuk

W najbliższą środę do Polski powinna przyjechać pierwsza partia 120 tys. sztuk szczepionek Johnson&Johnson; do końca kwietnia łącznie powinniśmy...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szpital poinformował, że 101-letnia pani Aniela opuściła tymczasową placówkę po 19-dniowym pobycie. W mediach społecznościowych lecznica opublikowała zdjęcie pacjentki w otoczeniu personelu medycznego oraz życzenia zdrowia.

Działający na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpital tymczasowy dysponuje obecnie 356 miejscami dla pacjentów rozlokowanych w trzech targowych halach. Za jego działanie odpowiada Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Szpital tymczasowy na MTP uruchomiono na początku lutego.

W dniu dzisiejszym, po 19-dniowym pobycie, ze Szpitala Tymczasowego MTP została wypisana Pani Aniela. Pani Aniela jest...

Opublikowany przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Sobota, 10 kwietnia 2021

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w sobotę 2530 przypadków zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców województwa wielkopolskiego. Minionej doby w regionie z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących zmarło 51 osób.

źródło:
Zobacz więcej