RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier: Katastrofa smoleńska odebrała ludzi najwybitniejszych i najbardziej potrzebnych

Premier Mateusz Morawiecki wspomina ofiary katastrofy smoleńskiej (fot. PAP/Marcin Obara)
Premier Mateusz Morawiecki wspomina ofiary katastrofy smoleńskiej (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Katastrofa smoleńska zraniła naszą Ojczyznę, odbierając ludzi najwybitniejszych i najbardziej potrzebnych. Pamiętamy o wszystkich 96 ofiarach. Kontynuowanie ich dzieła to nasz obowiązek – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w 11. rocznicę katastrofy samolotu pod Smoleńskiem.

To przemówienie prezydent Lech Kaczyński miał wygłosić w Katyniu

„Pytamy, nie przestajemy pytać: dlaczego?” – to jedno z pytań, które na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu miał postawić dekadę temu Lech...

zobacz więcej

„Katastrofa smoleńska odebrała wielu rodzinom wspaniałe Matki, Ojców, Córki i Synów. Zraniła też naszą Ojczyznę, odbierając ludzi najwybitniejszych i najbardziej potrzebnych. Pamiętamy o wszystkich 96 ofiarach. Kontynuowanie ich dzieła to nasz obowiązek. Niech spoczywają w pokoju” – napisał premier na Twitterze.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Czytaj także: 11 lat od katastrofy smoleńskiej


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej