RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dlaczego podpaliła mieszkanie sąsiadów? 80-latka aresztowana

Starsza kobieta świadomie podłożyła ogień (fot. Shutterstock/Surak Chaipayoun)
Starsza kobieta świadomie podłożyła ogień (fot. Shutterstock/Surak Chaipayoun)

Holenderska policja aresztowała 80-letnią kobietę, która z rozmysłem podpaliła mieszkanie sąsiadów w Volendam. W wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane, przewieziono je do szpitala.

Pożar hotelu. Uratowani goście, których nie mogło tam być

W nocy z piątku na sobotę opolską straż pożarną poinformowano o pożarze hotelu w miejscowości Kuniów. Przybyli na miejsce ratownicy dowiedzieli...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sobotę rano – podała straż pożarna w Volendam. Sąsiedzi zaalarmowali strażaków, gdy zauważyli, że z mieszkania przy ulicy Burgemeester van Baarstraat wydobywa się dym.

Jak relacjonuje na swojej stronie internetowej straż pożarna, interwencja rozpoczęła się godzinie 7:31 rano. Pożar został szybko ugaszony. Do szpitala odwieziono dwie osoby z objawami zaczadzenia.

Z informacji niderlandzkich mediów wynika, że sprawcą pożaru była 80-latka. Dziennik „Algemeen Dagblad” powołuje się na świadków, którzy widzieli, jak starsza pani podkładała ogień.

Użyła do tego spirytusu, którym spryskała listy oraz koperty i następnie je podpaliła. Mieszkańcy, będący w podobnym wieku, co podpalaczka, jeszcze wtedy spali. Motywy działania 80-latki nie są znane. Została aresztowana przez policję i przewieziona na komisariat w Volendam.

CZYTAJ TAKŻE: Szokujące wnioski po pożarze w Zakopanem. Zarzut potrójnego zabójstwa

źródło:

Zobacz więcej