RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pogoda na weekend. Będzie bardzo ciepło [PROGNOZA]

Pogoda będzie sprzyjać spacerom (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Pogoda będzie sprzyjać spacerom (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Mieszkańcy centralnej i południowe Polski mogą już w sobotę otworzyć wiosenny sezon grillowy. Ci z północy i północnego zachodu muszą poczekać do niedzieli - radzi rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Nagła zmiana pogody. Temperatura zmieni się o kilkadziesiąt stopni [PROGNOZA NA 6 DNI]

Śnieg, śnieg z deszczem, a nawet burze. Do tego porywisty wiatr; chłodno – tak przedstawia się prognoza pogody na późne popołudnie i wieczór we...

zobacz więcej

– W sobotę Polska będzie podzielona na dwie części. Linia frontu meteorologicznego będzie przebiegała od Suwałk, przez Mławę, Koło, Kalisz, po Zieloną Górę i Zgorzelec – mówi Walijewski.

W północno-zachodnich regionach kraju pozostających za linią frontu meteorologicznego będzie chłodniej, pochmurnie i deszczowo. Tutaj termometry wskaż od ok. 5 do 9 stopni C. W ciągu całego dnia może spaść do 10 mm deszczu i niestety będzie bardzo mało słońca. Natomiast druga część kraju, na południe od frontu, to zdecydowanie lepsza na weekend. – Jeżeli ktoś się wybiera w tamte strony, to przez sobotę i niedzielę będzie miał cudowną pogodę. Temperatury od 14 do 19 stopni C. Zdecydowanie więcej słońca i bez opadów - przewiduje synoptyk.

W górach będzie dosyć silny wiatr od ok. 70 do 80 km/h.

A w niedzielę…?


– Wybiegając do niedzieli mogę powiedzieć, że Słońce i pogoda będą łaskawe dla mieszkańców całej Polski - podkreśla synoptyk.

Zanikające opady mogą się jedynie pojawić na północno-zachodnich krańcach kraju.

Maksymalne temperatury to 19, a może nawet 20 stopni C.

– Muszą uważać amatorzy nart skiturowych, których nie brakuje w górach, tym bardziej, że zostały wydane lawinowe „dwójki” i „trójki” - ostrzega Walijewski.

Niestety, szybko skończy się ta wiosenna pogoda. Na początku przyszłego tygodnia znów powrót chłodów. We wtorek trzeba już będzie wyciągnąć z szafy ciepłe kurtki.

– Jeszcze uwaga do kierowców. Nich ich nie zmyli piękna pogoda w weekend. Zimowe opony się jeszcze przydadzą. Śnieg nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - zaznaczył.

źródło:

Zobacz więcej