SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Rzeczniczka PiS o słowach Tuska: 11 lat temu było to samo. Przemysł pogardy i ataki

Donald Tusk (fot. Sean Gallup/Getty Images)
Donald Tusk (fot. Sean Gallup/Getty Images)

11 lat temu było to samo. Przemysł pogardy i ataki. Te same osoby, słowa, frustracja i ta sama nienawiść – napisała w piątek na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska, komentując wypowiedź Donalda Tuska w TVN24.

Tusk: Sławomir Nowak stał się więźniem politycznym

Docierają do mnie sygnały z wielu miejsc (…), że prokuraturę wykorzystuje się w celach politycznych i że jedną z ofiar tej metody wykorzystywania...

zobacz więcej

Szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier Donald Tusk wypowiedział się w piątek w TVN24 na temat katastrofy smoleńskiej, w związku z przypadającą w sobotę kolejną rocznicą.

Zaznaczył, że ubolewa, iż „kilka osób postanowiło zrobić ze Smoleńska polityczną wojnę”. Dotyczy to – jak stwierdził – polityków PiS. – Należałoby od tych ludzi oczekiwać, aby przerwali ten ponury spektakl, czyli grę Smoleńskiem – powiedział.

Tusk stwierdził również m.in., że „prawda o katastrofie smoleńskiej została wyjaśniona”. – Pracowała nad tym państwa komisja złożona nie z polityków, z uczciwych, niezwykle kompetentnych ludzi, którzy całe życie poświęcili badaniom katastrof lotniczych – mówił.

Na słowa Tuska zareagowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. „11 lat temu było to samo. Przemysł pogardy i ataki. Te same osoby, słowa, frustracja i ta sama nienawiść” – napisała na Twitterze.

Rocznica katastrofy smoleńskiej


W sobotę mija 11 lat od dnia katastrofy smoleńskiej. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, dowódcy wojskowi, członkowie rządu Donalda Tuska, działacze społeczni, przedstawiciele rodzin katyńskich.

źródło:

Zobacz więcej