RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słynny raper DMX nie żyje. Miał 50 lat

DMX zmarł w wieku 50 lat (fot. Noam Galai/Getty Images)
DMX zmarł w wieku 50 lat (fot. Noam Galai/Getty Images)

Earl Simmons, amerykanski raper znany pod pseudonimem artystycznym DMX lub Dark Man X zmarł w wieku 50 lat – podał magazyn „People”. Muzyk był hospitalizowany po zawale serca, do którego miało doprowadzić przedawkowanie narkotyków. Śmierć rapera potwierdziła jego rodzina.

Słynny raper doznał zawału po przedawkowaniu. Jest w stanie krytycznym

Jeden z najsłynniejszych amerykańskich raperów Earl Simmons posługujący się pseudonimem DMX walczy o życie w szpitalu. Portal TMZ.com podał, że po...

zobacz więcej

„Z głębokim smutkiem przekazujemy, że nasz ukochany DMX, czyli Earl Simmons, zmarł w wieku 50 lat w szpitalu White Plains wraz z rodziną u boku. Był podłączony do aparatury podtrzymującej życie” – czytamy w oświadczeniu rodziny rapera, cytowanym przez amerykańskie media.

„Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca. Kochał swoją rodzinę całym sercem i cenimy chwile, które z nim spędziliśmy” – przekazali najbliżsi muzyka.

DMX trafił w ubiegły piątek do szpitala w White Plains w stanie Nowy Jork po ataku serca.

Media informowały, że jego mózg był pozbawiony dopływu tlenu przez 30 minut, gdy lekarze walczyli życie. Portal TMZ.com podał, mózg ojca piętnaściorga dzieci wykazywał „niewielką aktywność”.

Pochodzący z Baltimore w stanie Maryland DMX występował od ponad 20 lat. Wydał dziewięć albumów i współpracował z wieloma artystami, między innymi Mary J. Blige, Faith Evans, Machine Gun Kelly, Lil’ Kim i Method Manem. Był właścicielem wytwórni Bloodline Records, która również produkuje ubrania. Wystąpił też w kilkunastu filmach, m.in. „Romeo musi umrzeć”.

Od 14. roku życia zmagał się z uzależnieniem od narkotyków.

źródło:
Zobacz więcej