RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Czy twórca SokuzBuraka pracuje w stołecznym ratuszu? Mamy odpowiedź

Czy Kozak-Zagozda nadal pracuje w urzędzie miasta? ((fot. TVP Info, B.Zawrzel/NurPhoto/Getty Images))
Czy Kozak-Zagozda nadal pracuje w urzędzie miasta? ((fot. TVP Info, B.Zawrzel/NurPhoto/Getty Images))

Portal tvp.info zwrócił się do stołecznego ratusza z pytaniem, czy Mariusz Kozak-Zagozda, twórca hejterskiego profilu SokuzBuraka, jest zatrudniony w urzędzie. W przesłanej odpowiedzi ratusz powołał się na ustawę o dostępie do informacji publicznej.

„Robi to naprawdę dobrze”. Trzaskowski zachwala twórcę Sokzburaka

Ta osoba (Mariusz Kozak-Zagozda – przyp. red.) nie została zatrudniona tylko dlatego, że prowadziła SokzBuraka. Tylko dlatego, że miała określone...

zobacz więcej

27 marca portal tvp.info zapytał stołeczny ratusz, czy Kozak-Zagoda jest zatrudniony w urzędzie, na jakiej umowie, jakie pełni stanowisko, co należy do jego obowiązków oraz jakie są jego miesięczne zarobki. Odpowiedź otrzymaliśmy w piątek 9 kwietnia.

Biuro Kadr i Szkoleń stołecznego ratusza stwierdziło, że nasze zapytanie „nie stanowi informacji publicznej podlegającej realizacji w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej”.

Trzaskowski o twórcy SokuzBuraka


W kwietniu ub.r. fakt zatrudnienia Kozaka-Zagozdy w urzędzie miasta potwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– Ta osoba (Mariusz Kozak-Zagozda – przyp. red.) nie została zatrudniona tylko dlatego, że prowadziła SokzBuraka – mówił wówczas w RMF FM. Jak zaznaczył, „osoba została wybrana w związku ze swoimi kompetencjami”.

– Jeżeli chodzi o kompetencje, udowodniła, że robi to naprawdę dobrze – oceniał Trzaskowski. Na pytanie prowadzącego audycję, czy Kozak-Zagozda nadal pracuje w ratuszu, prezydent Warszawy odparł: – Owszem pracuje, została przedłużona ta umowa, robi to dobrze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej