RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Próba uprowadzenia chłopców w Kielcach? Sprawę nagłośnili internauci

Nieznany mężczyzna miał zaczepiać dzieci na jednym z kieleckich osiedli (fot. PAP)
Nieznany mężczyzna miał zaczepiać dzieci na jednym z kieleckich osiedli (fot. PAP)

Na jednej z lokalnych grup na Facebooku pojawiła się przerażająca informacja odnośnie próby porwania dwojga dzieci, do jakiej miało dojść na jednym z kieleckich osiedli. Jak opisuje jeden z internautów, nieznany mężczyzna miał próbować zaciągnąć dwoje chłopców do swojego auta. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło na policję.

Ruszył z prętem na kierowcę autobusu. Poszło o zakaz jedzenia

Policjanci z Gorzowa Wlkp. zatrzymali 30-latka, który zaatakował prętem kierowcę komunikacji miejskiej i uszkodził autobus. Wcześniej został...

zobacz więcej

O zdarzeniu poinformowano w czwartek na jednej z facebookowych grup. Na osiedlu Ślichowice w Kielcach, nieznany mężczyzna miał zaczepiać dzieci. Co gorsza miał próbować porwać dwóch ośmiolatków.

„Jakaś pani zauważyła i zaczęła krzyczeć, druga podleciała i uciekł” – opisano w poście. Pod wpisem zamieszczono także dwa zdjęcia mężczyzny, który miał próbować zaciągnąć chłopców do auta. Jak zaznaczyła autorka komentarza pod postem, sprawa została zgłoszona na policję.

Z kolei strona „Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc” opisuje, że zadzwonił do nich mężczyzna ze zdjęcia, który miał próbować uprowadzić dzieci. „Powiedział, że nie ma pojęcia, o co chodzi i że ktoś mu zrobił głupawy kawał” – opisano w zamieszczonym poście.

W piątek po południu kielecka policja potwierdziła, że wpłynęło zgłoszenie w tej sprawie. – Mogę potwierdzić, że wczoraj w godzinach popołudniowych do dyżurnego Komendy Miejskiej wpłynęła informacja o zdarzeniu pomiędzy osobą pełnoletnią a osobami małoletnimi – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info sierż. szt. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

– Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności przebiegu tej całej sytuacji. Są przesłuchiwani świadkowie – dodała.

EDYCJA 3: POLICJA ZAJMUJE SIĘ SPRAWĄ. SYTUACJA JEST POD KONTROLĄ. PÓŻNIEJ MAJĄ NAM PODAĆ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW. PS: NIKT PO...

Opublikowany przez Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc Czwartek, 8 kwietnia 2021


Czytaj także: Londyński policjant oskarżony o porwanie i zabójstwo 33-latki

źródło:
Zobacz więcej