RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pompeo w nowej roli. Został zatrudniony przez Fox News

Mike Pompeo (fot. Roy Rochlin/Getty Images)
Mike Pompeo (fot. Roy Rochlin/Getty Images)

Mike Pompeo, były szef amerykańskiej dyplomacji w administracji Donalda Trumpa został zatrudniony przez telewizję Fox News – poinformował w czwartek kanał. Pompeo będzie stałym komentatorem stacji.

Chiny nałożyły sankcje na Pompeo i inne osoby z administracji Trumpa

Chiny nałożyły sankcje na 28 osób z administracji byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, w tym na byłego sekretarza stanu Mike'a Pompeo –...

zobacz więcej

W nowej roli były sekretarz stanu ma dzielić się z widzami swoimi komentarzami na temat spraw międzynarodowych, w kilku programach i o różnych porach dnia. Swój debiut zaliczył już w piątek w porannym programie „Fox and Friends”.

„Zamierzam dać widzom szczere, pozbawione nonsensu spojrzenie na geopolitykę, stosunki międzynarodowe i aspekty polityki »America First«, które wyznaczyły kurs amerykańskiemu dobrobytowi i bezpieczeństwu” – oświadczył na Twitterze Pompeo.

Przedstawiciele administracji Trumpa w Fox News


Były kongresmen i szef CIA jest kolejnym przedstawicielem administracji Trumpa, który znalazł zatrudnienie w Fox News. Wcześniej pracę dostały tam m.in. byłe rzeczniczki Białego Domu, Sarah Huckabee Sanders i Kayleigh McEnany. Telewizja stanowiła też jedno ze źródeł kadr dla byłej administracji.

Według „New York Times”, Pompeo ma nadzieję startu w wyborach prezydenckich w 2024 r. W tym celu odbył już spotkania z przedstawicielami Partii Republikańskiej w Iowa, stanie, który jako pierwszy głosuje w prawyborach mających wyłonić partyjnego kandydata.

źródło:

Zobacz więcej