RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piosenki Krawczyka. Polskie Radio uruchomiło specjalny kanał

Krzysztof Krawczyk (fot. PAP/Krzysztof Świderski)
Krzysztof Krawczyk (fot. PAP/Krzysztof Świderski)

Polskie Radio uruchomiło nowy kanał internetowy z piosenkami zmarłego w poniedziałek wielkanocny Krzysztofa Krawczyka. – Przedstawiamy słuchaczom piosenki z różnych okresów twórczości. Skupiamy się głównie na solowej karierze, a także na występach w zespole Trubadurzy – mówi redaktor Polskiego Radia Piotr Wawrowski.

Ostatnie słowa Krawczyka do żony. Był sobą do końca

Krzysztof Krawczyk spędził ostatnie chwile swojego życia z ukochaną żoną Ewą. Artysta zmarł w poniedziałek wielkanocny po tym, jak wyszedł ze...

zobacz więcej

W poniedziałek wielkanocny media obiegła informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Muzyk dwa dni wcześniej – w Wielką Sobotę – opuścił szpital, gdzie przebywał od końca marca po tym, jak zakaził się koronawirusem. Artysta zmarł w wieku 74 lat.

Ulubiony piosenkarz Polaków


Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów, wykonawcą takich przebojów, jak „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Jak minął dzień?”, „Byle było tak”, „Parostatek”, „Mój przyjacielu”.

Na scenie muzycznej obecny był od prawie pięciu dekad. Wydał ponad 100 płyt – solowych i kompilacji. Wielokrotnie zwyciężał w sondażach na ulubionego piosenkarza Polaków. Był nazywany „polskim Elvisem Presleyem”, porównywano go do Johnny'ego Casha.

Krawczyk występował na wielu festiwalach. W Polsce można było go usłyszeć m.in. w Opolu i Sopocie, za granicą - w NRD, Związku Radzieckim, Jugosławii, Bułgarii, Szwecji, Grecji, Belgii, Holandii.

„Piosenki Krzysztofa Krawczyka” - specjalny kanał Polskiego Radia 

źródło:
Zobacz więcej