RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nielegalni imigranci zatrzymani dzięki pomocy taksówkarza

Funkcjonariusze SG zatrzymali dwóch młodych Afgańczyków (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Funkcjonariusze SG zatrzymali dwóch młodych Afgańczyków (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Funkcjonariusze SG zatrzymali w Świecku w woj. lubuskim dwóch młodych Afgańczyków, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Polski do Niemiec – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Okradał apteki. Policjanci zatrzymali podejrzanego

Policjanci z Komendy Powiatowej w Tczewie zatrzymali 32-latka, podejrzanego o kradzieże w aptekach. Sprawca wchodził do placówek na terenie miasta...

zobacz więcej

– Sytuacja była o tyle niecodzienna, że o obcokrajowcach zmierzających z Poznania do granicy z Niemcami powiadomił służby wiozący ich taksówkarz. Starał się on ustalić więcej szczegółów, jednak cudzoziemcy nie chcieli okazać mu żadnych dokumentów. To wzbudziło jego podejrzenia – powiedziała Konieczniak.

Po kontroli w Świecku okazało się, że cudzoziemcy nie mają żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce. Oświadczyli, że pochodzą z Afganistanu.

Sprawdzenia wykazały, że są wieku 17 i 18 lat, a w Systemie Informacyjnym Schengen widnieją jako osoby zaginione.

Zobacz także: Dzieci zginęły po wypadnięciu z łyżki koparki. Ojciec zatrzymany 

Z uwagi na usiłowanie przekroczenia polsko-niemieckiej granicy bez wymaganych dokumentów oraz za niezgodny z przepisami pobyt w Polsce cudzoziemcy zostali zatrzymani. Niebawem zostaną umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

W czwartek funkcjonariusze ze Świecka zatrzymali też przekazanego z Niemiec Polaka, który za naszą zachodnią granicą spędził 20 miesięcy w więzieniu za kradzieże. Okazało się, że w naszym kraju ma do odbycia karę 831 dni pozbawienia wolności za liczne kradzieże rowerów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej