RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Strzelanina w Teksasie: zginęła jedna osoba, pięcioro rannych

Do strzelaniny doszło w parku przemysłowym w Bryan (fot. Getty Images)
Do strzelaniny doszło w parku przemysłowym w Bryan (fot. Getty Images)

W wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w czwartek w fabryce mebli biurowych w Bryan w Teksasie zginęła jedna osoba, a pięć innych jest rannych – podały miejscowe władze. Sprawca strzelaniny został ujęty i skierowany do aresztu.

Policja goniła podejrzanego o morderstwo. Nagle do akcji wkroczyła ciężarówka [WIDEO]

Policjanci z Kalifornii prowadzili około godzinny pościg za mężczyzną podejrzewanym o morderstwo oraz dokonanie napaści na funkcjonariusza....

zobacz więcej

Wśród rannych jest funkcjonariusz policji stanowej, którego trafił do szpitala. Jego stan, jak podkreśla agencja Associated Press, jest stabilny.

Do strzelaniny doszło w parku przemysłowym w Bryan, w zakładach Kent Moore Cabinets produkujących meble i wyposażenie dla biur. Sprawca był najprawdopodobniej zatrudniony w tej firmie – poinformował szef policji w Bryan, Eric Buske.

Według stacji telewizyjnej NBC jedna osoba zmarła na miejscu incydentu. Pięć osób z ranami postrzałowymi przewieziono do szpitali, w tym cztery w stanie krytycznym. Hospitalizowano też szóstą osobę, która doznała ataku astmy.

Buske powiedział dziennikarzom, że funkcjonariusze Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego stanu Teksas zatrzymali sprawcę w miejscowości Iola, oddalonej o 25 km od miejsca zdarzenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej