RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gowin: Kierownictwo PiS zna oczekiwania Porozumienia

Jarosław Gowin (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Jarosław Gowin (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Kierownictwo PiS zna oczekiwania Porozumienia, najważniejsze jest, żebyśmy rozmawiali ze sobą – powiedział w czwartek w Olsztynie wicepremier, minister RPiT Jarosław Gowin. Jak ocenił, nadwątlona ostatnio jedność obozu Zjednoczonej Prawicy jest możliwa do odbudowania.

Porozumienie Kukiz’15-PiS? „Ustawa antykorupcyjna już uzgodniona” [WIDEO]

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rosną szanse na porozumienie Prawa i Sprawiedliwości z Kukiz’15. Ugrupowania analizują projekty ustaw, które...

zobacz więcej

Podczas konferencji prasowej w Olsztynie lider Porozumienia był pytany o możliwe scenariusze, jeśli ugrupowaniom tworzącym rządzącą koalicję nie uda się porozumieć.

– Po pierwsze jestem przekonany, że porozumienie wewnątrz Zjednoczonej Prawicy jest w pełni możliwe, ono jest osiągalne. Musimy lepiej, uważniej wzajemnie wsłuchiwać się w swoje argumenty. Po drugie alternatywą dla tego rządu w obecnym parlamencie są tylko przedterminowe wybory. To jest scenariusz zły dla Polski i jestem przekonany, że uda się tego scenariusza uniknąć – powiedział Gowin.

Jak przekazał, nie ma żadnych rozmów politycznych z opozycją. – Natomiast z opozycją przez cały czas jako przedstawiciele rządu konsultujemy Krajowy Plan Odbudowy – wyjaśnił.

Gowin był pytany o oczekiwania wobec PiS, w związku z jego wywiadem dla „Super Expressu”, w którym mówił m.in., że w ostatnim czasie naturalne różnice między koalicjantami przekroczyły masę krytyczną, ale można jednak z tej drogi zawrócić. – Albo się porozumiemy, albo w ciągu roku czekają nas wcześniejsze wybory – stwierdził w tym wywiadzie.

Gowin o jedności Zjednoczonej Prawicy


– To nie jest tak, że mamy jakieś oczekiwania, tym bardziej nie powinny to być oczekiwania formułowane za pośrednictwem kamer telewizyjnych. Narosła pewna pula nieporozumień i różnic wewnątrz obozu rządowego. Jedyna rzecz, której ja oczekuję, to jest to, żebyśmy usiedli do rozmów i krok po kroku usuwali te nieporozumienia – wyjaśnił podczas konferencji w Olsztynie.

Kierownictwo PiS zna oczekiwania Porozumienia, najważniejsze jest, żebyśmy rozmawiali ze sobą. Liczę na to, że takie rozmowy będą się odbywały. Nie raz i nie natychmiast, tylko będą się odbywały sukcesywnie, a nadwątlona w ostatnich miesiącach jedność obozu Zjednoczonej Prawicy jest – w ocenie mojej i w ocenie Porozumienia – możliwa do odbudowania – powiedział Gowin.

źródło:

Zobacz więcej