RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szokujące odkrycie na środku chodnika. W kartonie znaleziono dziecko

Noworodek był zawinięty w foliową torbę (fot. Shutterstock)
Noworodek był zawinięty w foliową torbę (fot. Shutterstock)

Szokujące odkrycie na środku chodnika w brazylijskim Campos dos Goytacazes. W kartonowym pudełku został znaleziony noworodek. Chłopiec był owinięty plastikową torbą. Dzięki pomocy mieszkańców trafił do szpitala, gdzie uzyskał pomoc.

Okrucieństwo śląskiej sołtys. Przypięła psa do haka i ciągnęła za autem

59-letnia sołtys wsi Wirki na Dolnym Śląsku ciągnęła swojego psa na łańcuchu przypiętym do haka holowniczego samochodu. Teraz w Prokuraturze...

zobacz więcej

Chłopiec został znaleziony w kartonowym pudełku na chodniku ulicy w brazylijskiej gminie Campos dos Goytacazes w zeszłym tygodniu.

Jak powiedziała policji jedna z mieszkanek, o świcie usłyszała płacz dziecka, jednak myślała, że to dzieci sąsiada. Dopiero kiedy wyszła z domu, natknęła się na ulicy na pudełko, w którym znajdował się noworodek.

Kobieta wraz z innym mieszkańcem zawiadomiła o wszystkim odpowiednie służby. Dziecko trafiło do szpitala, gdzie otrzymało odpowiednią pomoc. Co więcej, cała sytuacja została nagrana.

„Właśnie wyszedłem z domu, jadę do pracy. Jakaś kobieta wezwała mnie tutaj. Nie mogę uwierzyć, jak tchórzliwi są niektórzy ludzie na tym świecie. Ludzie, jeśli nie chcecie mieć dziecka, oddajcie je do adopcji” – powiedział mieszkaniec na nagraniu udostępnionym przez „Daily Mirror”.

Policja próbuje cały czas ustalić, kto porzucił dziecko. Jest to o tyle trudne, że nie ma żadnych świadków, a uliczny monitoring nie działał. O dalszym losie dziecka zadecyduje sąd.

Czytaj także: Wyrzucał śmieci, znalazł dziecko. Było zawinięte w torbę z supermarketu

źródło:
Zobacz więcej