RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Porozumienie poprze kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na RPO

Sejm ma się zająć kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego w przyszłym tygodniu (fot. PAP/Jakub Kamiński)
Sejm ma się zająć kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego w przyszłym tygodniu (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Porozumienie Jarosława Gowina poprze w Sejmie kandydaturę posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Prawa Obywatelskich. Poinformował o tym w Polskim Radiu 24 sam poseł Wróblewski, powołując się na rozmowę z wicepremierem Gowinem.

Kandydat PiS na RPO: Będę się starał trzymać urząd RPO z daleka od ideologii [WIDEO]

Będę stał na straży tradycyjnych praw i wolności, ale będę także bronił klasycznych liberalnych wartości – mówi poseł Bartłomiej Wróblewski,...

zobacz więcej

Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska podjęły formalną decyzję. Rozmawiałem z Jarosławem Gowinem, zapewniał mnie, że także Porozumienie wesprze moją kandydaturę. Są też głosy konserwatywne, wolnościowe z Konfederacji, wcześniej ze środowiska Kukiz’15. Paweł Kukiz opublikował dziś ranking swoich kandydatów na to stanowisko i cieszę się, że znalazłem się na pierwszym miejscu – mówił kandydat.

Sejm ma się zająć kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego w przyszłym tygodniu. Aby został Rzecznikiem, musi go wybrać także Senat. Lewica wystawiła Piotra Ikonowicza, a wspólnym kandydatem PSL-Koalicji Polskiej oraz Koalicji Obywatelskiej jest Sławomir Patyra.

Do wyboru nowego RPO Rzecznikiem jest nadal Adam Bodnar, któremu formalnie kadencja wygasła 9 września ubiegłego roku.

-> Przeczytaj także: Organizacja Kramka kolportuje zmyślony cytat Wróblewskiego

źródło:
Zobacz więcej