RAPORT

Wojna na Ukrainie

Policja goniła podejrzanego o morderstwo. Nagle do akcji wkroczyła ciężarówka [WIDEO]

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany (fot. Shutterstock; Twitter)
Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany (fot. Shutterstock; Twitter)

Policjanci z Kalifornii prowadzili około godzinny pościg za mężczyzną podejrzewanym o morderstwo oraz dokonanie napaści na funkcjonariusza. Niespodziewanie do akcji wkroczył kierowca ciężarówki, który celowo zablokował swoim pojazdem drogę ucieczki.

Pościg za skradzionym ambulansem [WIDEO]

Policjanci w amerykańskim stanie Teksas przeprowadzili dwugodzinny pościg za ambulansem. Okazało się, że pojazd został skradziony.

zobacz więcej

Mężczyzną ściganym przez policję był 35-letni Michael Caleb Reed, który był poszukiwany w związku z zabójstwem 40-letniego Michaela Lewisa. Trwający blisko godzinę pościg zakończył się niespodziewanie ok. godz. 18.30 czasu lokalnego w Claremont w hrabstwie Los Angeles.

Do zatrzymania Reeda przyczynił się kierowca ciężarówki Ahmed Shabaan, który celowo zablokował ściganemu drogę ucieczki.

– Czekałem na niego – przyznał Shabban w rozmowie ze stacją CBS Los Angeles. – Uznałem, że jeśli go nie powstrzymam, to zabije kogoś innego i to było moje główne zmartwienie – dodał. Przyznał też, że chciał jedynie zablokować Reedowi drogę i nie spodziewał się, że ścigany mężczyzna uderzy w jego ciężarówkę.

Policja otoczyła pojazd, w którym znajdował się poszukiwany 35-latek i towarzysząca mu kobieta. Reed trafił do szpitala z lekkimi obrażeniami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej