SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

PO nie może zebrać 100 tys. podpisów? „Zapewne będzie trzecia inauguracja” [WIDEO]

PO już dwukrotnie inaugurowała akcję zbiórki podpisów ws. likwidacji TVP Info. Od kilku tygodni o efektach cisza, a rzecznik partii Jan Grabiec nie zdradza, ile osób poparło inicjatywę. – Zapewne zrobią trzecią inaugurację. Jak zwykle zapowiedzieli coś i potem zapomnieli. Mają teoretycznie 33 tys. działaczy, ale w praktyce pewnie trzy razy mniej. Większość członków to „martwe dusze”, które mają utrzymywać przywództwo liderów poszczególnych kół PO. Matki, żony, kochanki, krewni i znajomi – powiedział tvp.info poseł KO, który nie przyłączył się do zbiórki podpisów zainicjowanej przez PO.

Fiasko akcji PO ws. TVP Info? „Nikt nie chce pomóc partii, która się wykrwawia” [WIDEO]

Liderzy PO ogłosili zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu RTV. „Wprost” informuje, że akcja cieszy...

zobacz więcej

Kłopotliwa zbiórka podpisów w sprawie likwidacji TVP Info


6 lutego wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zapowiedział zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zbiórka miała ruszyć 8 lutego. Pomysłu nie poparły jednak pozostałe partie opozycyjne, a nawet formacje wchodzące w skład Koalicji Obywatelskiej. Zebrano 7 tys. podpisów. 23 lutego doszło więc do drugiej inauguracji akcji. W centrum Warszawy odbyła się konferencja z udziałem Trzaskowskiego i szefa PO Borysa Budki. Na początku marca w Radiu Zet lider PO mówił o kilkunastu tysiącach zebranych podpisów. Tłumaczył, że akcja jest wstrzymana, bo zbiórka oczekuje rejestracji przez marszałek Sejmu. Na przełomie lutego i marca posłowie PO zachęcali w mediach społecznościowych do składania podpisów w swoich biurach. Później i tego rodzaju apele ucichły. Ostatnio dwa tygodnie temu łódzka młodzieżówka PO chwaliła się na Twitterze zbiórką. O efekty zbiórki próbowaliśmy zapytać rzecznika PO Jana Grabca. Nie odpowiedział jednak na SMS-a z pytaniem, ile osób poparło inicjatywę.

Zobacz także: Osamotniona PO. Poseł SLD: Nie podoba wam się TVP Info, to nie chodźcie tam [WIDEO]

Robert Telus z PiS: Akcję zainaugurował smerf „Ciamajda” Borys Budka i wychodzi „ciamajdowato”


Czy wolontariuszy PO zbierających podpisy widać na ulicach polskich miast? – Nie widać. Ta akcja została oficjalnie zainaugurowana przez smerfa „Ciamajdę” i tak „ciamajdowato” wychodzi. Za co się weźmie Borys Budka, to mu nie wychodzi. Takiego lidera Platforma Obywatelska chyba jeszcze nie miała, a miała naprawdę kiepskich liderów. Kolejny niewypał PO. Zapowiadali hucznie, dumnie, a wyszło jak zawsze. Wyszło „ciamajdowato” – stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz.

Ireneusz Raś z PO: Polacy teraz myślą o pandemii i walce z kryzysem


Ile podpisów zebrano? Dlaczego jest taka cisza wokół tej akcji? – To proszę pytać o to osoby, które koordynują zbiórkę podpisów. Takich informacji nie posiadam. Tygodniowo do mojego biura poselskiego pukają dziesiątki osób mimo czasów, kiedy wszyscy myślą o pandemii, podpisują się pod projektem – odpowiedział poseł PO Ireneusz Raś. Dlaczego zatem poseł Koalicji Obywatelskiej, z którym rozmawiałem, mówi o trzeciej inauguracji zbiórki i braku zapału działaczy PO? – Proszę pytać tego posła, który tak mówi. Wiem, jak jest u mnie. Wiem, że te podpisy są zbierane w dobrym rytmie. Pewnie nikt nie będzie teraz tego ogłaszał ani finalizował akcji, bo w głowach Polaków jest coś innego. Przede wszystkim walka o życie i zdrowie. Z drugiej strony myślenie, w jaki sposób wspierać polską gospodarkę przed kolejną falą kryzysu ekonomicznego – tłumaczył poseł Raś.

PO za likwidacją TVP Info i abonamentu. To drugie obiecywał już Tusk

Zaskakujący pomysł polityków Platformy Obywatelskiej. „Rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod projektem ustawy likwidującym TVP Info oraz abonament...

zobacz więcej

Robert Telus z PiS: Gdyby PO miała 33 tys. członków, to zebraliby szybko podpisy w rodzinach


– Jeżeli mają 33 tysiące członków, to w każdej rodzinie są przynajmniej trzy osoby. Gdyby pod tym projektem podpisali się sami członkowie PO i ich rodziny, to już byłoby 100 tys. zebrane. Jeżeli sam poseł Koalicji Obywatelskiej mówi, że ich struktury są napompowane, to trzeba odebrać to jako pewnik. Nie mają 33 tysiące członków, tylko o wiele mniej. To tylko potwierdza, że PO się kurczy i tak naprawdę jej już nie ma – mówił poseł PiS Robert Telus.

Zobacz także: Hołownia wbił gwóźdź do trumny pomysłu Trzaskowskiego. Chodzi o TVP

Dariusz Wieczorek z Lewicy: Myślałem, że jest już dawno po zbiórce podpisów


Czy w pana w okręgu wyborczym widać zbiórkę podpisów? – Zadziwiające pytanie, bo ja szczerze mówiąc o tym zapomniałem. Trwa ta akcja jeszcze? Mam wrażenie, że już jest dawno po tej akcji, bo nic w tej sprawie w moim okręgu wyborczym nie słychać. Pewnie wynika to również z tego, że jest epidemia, wiele innych problemów. Dzisiaj mimo uwag do telewizji publicznej nikt się nie zajmuje mediami publicznymi – stwierdził poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.

Tomasz Rzymkowski z PiS: Przykład skrajnej nieudolności największej partii opozycyjnej


– To jest śmieszne i straszne. Śmieszne, bo to kolejny przykład skrajnej nieudolności największej formacji opozycyjnej w Polsce, a straszne, bo ci ludzie mają chęć rządzić lub współrządzić Polską. Nie są w stanie zebrać podpisów, choć wiele organizacji pozarządowych było w stanie udowodnić, że jest w stanie niewielkim wysiłkiem ludzkim zebrać często ponad milion podpisów pod konkretną inicjatywą ustawodawczą. Tutaj mamy największą formację opozycyjną, posiadającą olbrzymie możliwości finansowe, organizacyjne, pamięć instytucjonalną, 20 lat doświadczenia na rynku politycznym. Oni nie są w stanie zebrać kilkuset tysięcy podpisów? To po prostu groteska – przekonywał wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

źródło:
Zobacz więcej