RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Senator PO chce od Polaków „pracy i wyrzeczenia”. Wiceminister: Rządy opozycji to tylko krew, pot i łzy [WIDEO]

Senator PO Barbara Zdrojewska zasugerowała, że społeczeństwo może nie być gotowe na rząd obecnej opozycji, który obieca ciężką pracę i wyrzeczenia. – Próbuje parafrazować słynne stwierdzenie Winstona Churchilla z 1940 roku: „Obiecuję wam tylko krew, pot i łzy”. Tak pewnie wyglądałyby rządy zjednoczonej opozycji. Nic dobrego, tylko wytężona praca, wysokie podatki i lekceważenie obywateli. Recydywa wszystkich patologii III RP, czyli niepatrzenie na interes suwerena, tylko doraźny interes partii – powiedział tvp.info Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Sondaże zaskoczyły polityków. „Nie mają ani programu, ani przywódcy”

Badania opinii publicznej pokazują, że nawet przeciwnicy PiS uważają, iż opozycja nie jest gotowa do przejęcia władzy. Senator PO Barbara...

zobacz więcej

Zaskakująca szczerość senator Platformy Obywatelskiej


– Zamiast pytać tylko czy opozycja jest gotowa do przejęcia władzy, zastanówmy się też, czy społeczeństwo jest gotowe na rząd, który obieca ciężką pracę i wyrzeczenia. Nie można pomijać tego, co PiS zrobił ludziom w głowach swoim nieodpowiedzialnym populizmem – napisała na Twitterze senator Platformy Obywatelskiej Barbara Zdrojewska. Wielu internautów nie zostawiło na polityk PO suchej nitki. „PO wspaniała, tylko ludzie głupi” – ironizowali internauci.

Zobacz także: Senator PO: Zastanówmy się, czy społeczeństwo jest gotowe na nasz rząd

Ireneusz Raś z PO: Senator Zdrojewska określała czasy, jakie się zbliżają


Czy senator określiła charakter rządów PO? Co w ocenie opozycji jest populizmem? – Senator Zdrojewska określała czasy jakie się zbliżają. Zbliżają się trudniejsze czasy. Będziemy mieć rzeczywistość gospodarczą po pandemii, gdzie mogą być różne wyzwania. Tylko rządzący mają pełną informację dotyczącą stanu finansów publicznych. Pewnie senator Zdrojewska spodziewa się, że one są w katastrofalnym stanie. Definicję populizmu możemy przeczytać w encyklopedii, więc wiemy co to jest. Myślę, że nie miała na myśli programów socjalnych, ale kolejne obietnice, które pewnie Prawo i Sprawiedliwość będzie składało. Bez pokrycia tym razem, a tylko i wyłącznie, żeby utrzymać się przy władzy – odpowiedział poseł PO Ireneusz Raś.

Robert Gontarz z PiS: PO może obiecać Polakom tylko wytężoną pracę aż do śmierci


– Myślę, że tutaj kluczowe jest porównanie wypowiedzi senator Zdrojewskiej z tym, co mówił przewodniczący Borys Budka o ruchu Rafała Trzaskowskiego. Stwierdził, że to było obiecane na gorąco. PO na gorąco obiecuje każdemu po przynajmniej jednej gruszce z wierzby, a później okazuje się, że na wierzbie gruszki nie rosną. Jedyne co mogą dać Polakom to wyrzeczenia, ciężka praca prawdopodobnie od urodzenia aż do śmierci. Przecież PO nakazała iść 6-letnim dzieciom do szkoły, żeby dłużej mogli pracować. PO zażądała podniesienia wieku emerytalnego i to zrobiła. Jeśli ktoś myśli, że PO zrezygnowała z podniesienia wieku emerytalnego, to niestety jest w błędzie – ocenił poseł PiS Robert Gontarz. Parlamentarzysta przypomniał, że już w kampanii wyborczej PO proponowała premiowanie seniorów, którzy zdecydują się na pracę powyżej 70. roku życia.

Za dużo pieniędzy na 500 Plus? Balcerowicz: Hucpa

Leszek Balcerowicz ocenił, że rządowy program 500 Plus nie spełnił swojego zadania. – To, że dzięki 500 Plus będzie więcej dzieci i ograniczy się...

zobacz więcej

Dariusz Wieczorek z Lewicy: Polacy to bardzo mądry naród, nie powinno się ich straszyć


Czy senator nie obraziła Polaków sugerując, że ulegają populistom? – Prawda jest taka, że Polacy to bardzo mądry i rozsądny naród, który z pełną świadomością podejmuje decyzje, także decyzje przy urnach wyborczych. Możemy się z tymi decyzjami nie zgadzać. Podejmujemy jednak decyzje wspólnie i większość ma rację. Nie powinno się straszyć, tylko pokazywać pozytywny program, namawiać Polaków, aby w następnych wyborach nie wybierali już Prawa i Sprawiedliwości. Tego nie wiem, co PO planuje w swoim programie. Jak będą zbliżały się wybory, to zobaczymy, jakie plany ma PO i inne partie. Mogę odpowiadać za Lewicę. 500 Plus nie zabierzemy, obecny wiek emerytalny jest w naszym programie i nie będziemy niczego zmieniać – przekonywał poseł Dariusz Wieczorek z Lewicy.

Zobacz także: Biden anulował decyzje Trumpa, polska opozycja ma podobne marzenia. „Rządy likwidacji” [WIDEO]

Robert Telus z PiS: PO chciałaby cofnąć wszystkie „dobre zmiany” wprowadzone przez nas


Politycy Zjednoczonej Prawicy nie mają wątpliwości, co miała na myśli Zdrojewska pisząc o populizmie. – Ja odbieram te słowa tak, że PO będzie chciała cofnąć wszystkie pomysły, które myśmy wdrożyli. Programy, które są dla Polski i Polaków, czyli obniżenie wieku emerytalnego, 500 Plus. Pani senator zastanawiała się, czy Polacy zgodzą się na propozycje, które przedstawi Platforma Obywatelska. To jest zapowiedź cofnięcia wszystkich „dobrych zmian”, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Programów, z których korzystają bardzo dobrze Polacy: 500 Plus, Emerytura+, trzynasta, czternasta emerytura, 300+, wielu programów skierowanych dla Polski i Polaków – argumentował poseł PiS Robert Telus.

źródło:
Zobacz więcej