RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Michał Bajor ubolewa, że nie ma już tak bujnej czupryny

Michał Bajor (fot. Forum)
Michał Bajor (fot. Forum)

63–letni piosenkarz i aktor zamieścił na Instagramie fotos z filmu „Klakier” Janusza Kondratiuka, gdzie grał jedną z głównych ról. Portretowe zdjęcie sprzed prawie 40 lat stało się dla Michała Bajora pretekstem do rozważań na temat tego, jak zmieniała się jego fryzura. Artysta ubolewa, że nie ma już tak bujnej czupryny.

Hans Zimmer skomponował dzwonki na telefon

Jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej. I najbardziej docenianych, o czym świadczy Oscar za muzykę do filmu „Król lew” i 10...

zobacz więcej

Bujna, ruda czupryna była znakiem rozpoznawczym Michała Bajora, gdy stawiał pierwsze artystyczne kroki jako student, a później absolwent PWST w Warszawie. „Do początku lat 80–tych właśnie taką miałem i nie ukrywam, że strasznie zacząłem się martwić, jak z tyłu głowy włosy zaczęły mi się trochę przerzedzać” – wspomina w instagramowym wpisie.

Jak poradził sobie z tym problemem? „Ktoś wymyślił, żebym zaczął zaczesywać je do tyłu. I tak powstał wizualny obraz, który utrzymywał się przez wiele lat, bodajże od filmu »Był jazz« Feliksa Falka do chyba »Quo Vadis« Jerzego Kawalerowicza” – opowiada Bajor.

20 lat temu, przy okazji płyty „Twarze w lustrach”, dokonała się kolejna zmiana w jego wizerunku. „Fryzjerka Natalia powiedziała: no, już czas zdjąć z głowy ten »hełm«. (...) Przekonała mnie, a tym samym ociepliła mój wizerunek i tak zostało (...) do dzisiaj” – zdradza artysta. Na koniec wzdycha, że wszystko by oddał za to, by odzyskać swoją młodzieńczą fryzurę.

Zobacz także: Włosy zatrzymane na granicy. To już kolejny taki przypadek

Fani Bajora są w komentarzach zgodni co do tego, że jego ostatnia metamorfoza była dobrą decyzją. „Pana fryzjerka miała rację, co do zmiany fryzury, na bardziej »lekką« i co tu kryć – odmładzającą. Pamiętam, że my – fani, bardzo ucieszyliśmy się z tej zmiany” – pisze jedna z obserwatorek.

źródło:

Zobacz więcej