RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kto wygrałby wybory do Sejmu. Nowy sondaż i zmiana poparcia dla PiS i KO

Partia Jarosława Kaczyńskiego liderem sondażu (fot. arch.PAP/Marcin Obara)
Partia Jarosława Kaczyńskiego liderem sondażu (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Obywatelska poprawiły swoje notowania – wynika z sondażu Social Changes. Partia Szymona Hołowni Polska 2050 pozostaje sondażowym liderem opozycji.

Sondaże zaskoczyły polityków. „Nie mają ani programu, ani przywódcy”

Badania opinii publicznej pokazują, że nawet przeciwnicy PiS uważają, iż opozycja nie jest gotowa do przejęcia władzy. Senator PO Barbara...

zobacz więcej

Sondaż powstał na zlecenie wpolityce.pl. Portal podaje, że chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 30 proc. badanych; jest to wzrost o 2 punkty w porównaniu z poprzednim, marcowym badaniem.

Poparcie dla Polski 2050 pozostaje bez zmian i wynosi 22 proc. Koalicję Obywatelską popiera 20 proc. badanych – co oznacza wzrost o 3 punkty. 1 punkt zyskała Lewica, na którą wskazało 13 proc. badanych. Konfederacja uzyskała 8 proc. – spadek o 2 punkty.

Na Kukiz 15 wskazało 3 proc. respondentów – spadek o 1 punkt. Na Polskie Stronnictwo Ludowe chce głosować 2 proc. badanych – spadek o 3 punkty. Deklarowana w badaniu frekwencja wyborcza wyniosła 67 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1074 osób w dniach od 2 do 5 kwietnia.

źródło:
Zobacz więcej