RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jakimowicz pozwał Durczoka o ochronę dóbr osobistych

Durczok przeprosi Jakimowicza? (fot. forumgwiazd.com.pl/Forum, Marian Zubrzycki/Forum)
Durczok przeprosi Jakimowicza? (fot. forumgwiazd.com.pl/Forum, Marian Zubrzycki/Forum)

Jarosław Jakimowicz skierował do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Kamilowi Durczokowi. Były naczelny „Faktów” TVN w mediach społecznościowych napisał, że Jakimowicz jest „oskarżony o gwałt”.

Jarosław Jakimowicz wydał oświadczenie: Zniszczyliście część mojego życia i moich dzieci [WIDEO]

Jestem niewinny. Nigdy tego nie zrobiłem – powiedział Jarosław Jakimowicz. Aktora oskarżono o gwałt na uczestniczce konkursu Miss Generation....

zobacz więcej

O skierowaniu pozwu do Sądu Okręgowego w Warszawie Jarosław Jakimowicz poinformował na Instagramie. „Lubicie utwór Davida Bowiego »«Let's Dance? Ja bardzo. To potańczymy teraz, Panie Honorowy” – skomentował we wpisie prezenter.

Pozew – wysłany 1 kwietnia – przeciwko Kamilowi Durczokowi dotyczy wpisu, jaki dziennikarz zamieścił 26 marca w mediach społecznościowych.

„I tylko szlag mnie trafia, kiedy widzę, jak oskarżony o GWAŁT, nieporównywalny pod żadnym względem czyn, niejaki Jakimowicz, po 4 dniach, piszcząc i płacząc, wraca na antenę. I pracuje w TVP Info, jakby nic się nie stało. Ja po pierwszych oskarżeniach złożyłem dymisję, a potem, za porozumieniem stron, rozstałem się z TVN. Jak widać, honorowe zachowania się nie opłacają. Wszystkim moim widzom, którzy nie stracili we mnie wiary, dziękuję. Zwłaszcza tym 102 tysiącom z Facebooka” – brzmi wpis Durczoka.

Jakimowicz domaga się od Durczoka, by ten opublikował na swój własny koszt oświadczenie o wyznaczonej w pozwie treści. W rozmowie z portalem tvp.info prezenter zaznacza, że nigdy nie był oskarżony o gwałt. – Nie mam zarzutów prokuratorskich, nie jestem stroną w żadnej sprawie, która dotyczy gwałtu – mówi nam Jakimowicz.

Aktor zwraca uwagę, że po opublikowaniu posta przez Durczoka zwracał się do niego, by usunął z wpisu jego nazwisko, czego do tej pory dziennikarz nie uczynił.

Jakimowicz pozywa TVN. Stacja sugerowała, że dopuścił się gwałtu

Jarosław Jakimowicz, aktor i prezenter współprowadzący program „W kontrze” w TVP Info poinformował, że złożył pozew o ochronę dóbr osobistych...

zobacz więcej

W styczniu dziennikarz Piotr Krysiak napisał na Facebooku, że „gwiazda publicystyki TVP INFO miała zgwałcić́ uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020”. „Tak utrzymuje kobieta, która uciekła ze zgrupowania i zgłosiła sprawę policji” – napisał.

Jak wiadomo, oskarżenia te mają dotyczyć Jakimowicza, związanego od kilku miesięcy z Telewizją Polską. Prezenter stanowczo zaprzeczył oskarżeniom i oświadczył, że nigdy nie dopuścił się podobnego czynu – o tym, co się działo na konkursie miss, opowiedział portalowi tvp.info.

Jakimowicz informował wcześniej, że skierował już pozwy przeciwko TVN i Krysiakowi.

źródło:
Zobacz więcej