SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Miliony dolarów za komiks

Wyjątkowy komiks pobił rekord (fot. Comic Connect/mat.pras.)
Wyjątkowy komiks pobił rekord (fot. Comic Connect/mat.pras.)

Jeden z około stu zachowanych egzemplarzy komiksu z 1938 r., w którym po raz pierwszy pojawiła się postać Supermana, został sprzedany podczas licytacji na platformie ComicConnect za 3,25 mln dolarów. To najcenniejszy komiks świata.

Fortuna za kopię gry. Hydraulik Mario pobił rekord

„Super Mario Bros.” to jedna z najsłynniejszych gier w historii. Niektórzy są w stanie zapłacić każdą cenę, żeby stać się posiadaczem...

zobacz więcej

– Zeszyt opowiadający historię przybycia Supermana z planety Krypton na Ziemię uważany jest za początek gatunku opowieści o superbohaterach – powiedział współwłaściciel platformy aukcyjnej Vincent Zurzolo, który wskazał, że to już szósty rekord Guinnessa pobity przez jego platformę.

Sprzedawany w 1938 r. za 10 centów komiks, będący pierwszym z serii „Action Comics”, miał nakład kilkuset tysięcy egzemplarzy. Zachowało się najprawdopodobniej około stu z nich.

Według platformy aukcyjnej sprzedawca kupił swój egzemplarz w 2018 r. za ponad 2 mln dolarów i jest to jeden z najlepiej zachowanych zeszytów. Nowy właściciel chce być anonimowy, ale w komunikacie przekazano, że inwestowaniem w komiksy zajmuje się od niedawna.

W 2014 r. inny egzemplarz tego samego komiksu został sprzedany na platformie eBay za nieco ponad 3,2 mln dolarów.źródło:
Zobacz więcej