RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyhodował niemal metrowe paznokcie. Nie może przez nie wyrobić dowodu

Luu Cong Huyen jest dumny ze swoich paznokci (fot. Giao Thuy District police)
Luu Cong Huyen jest dumny ze swoich paznokci (fot. Giao Thuy District police)

Nawet 86 centymetrów mierzą specjalnie wyhodowane paznokcie 63-letniego Luu Cong Huyena. Wietnamczyk nie może sobie z ich powodu wyrobić nowego dowodu osobistego.

Jaką broń trzymają Czesi? Taki kaliber mógł zrobić wrażenie

W Czechach trwa amnestia dla posiadaczy broni. Jedni bezkarnie oddają pistolety, a ktoś inny postanowił przekazać samobieżną armatę SD-100 i Tank T...

zobacz więcej

Luu Cong Huyen mieszkający w północnej prowincji Nam Dinh nie obcinał paznokci od 40 lat, a te obficie się rozrosły. Mierzą od 20 do nawet 86 cm. W minioną niedzielę mężczyzna udał się do biura Komitetu Ludowego w gminie Giao Yen w dystrykcie Giao Thuy, aby wyrobić nowy dowód osobisty.

63-latek musiał zeskanować odciski palców, co zwykle trwa moment, ale w przypadku Huyena było to niemożliwe. Po pół godzinie policjanci się poddali.

– Funkcjonariuszom nie udało się zeskanować moich odcisków palców, ponieważ moje paznokcie są długie i wysklepione. Gdyby nie byli ostrożni, pękłyby – powiedział mężczyzna.

Dowód z chipem


– Ponieważ rząd wymaga od każdego obywatela wykonania nowego dowodu osobistego z wbudowanym chipem, zastanowimy się, jak mu później pomóc – dodał.

Huyen jest dumny ze swoich paznokci. – Wiele osób mówi mi, żebym je obciął, twierdzą, że wyglądają obrzydliwie. Tymczasem jeśli to zrobię, natychmiast zwymiotuję. Niedawno poczułem się źle po odłamaniu kawałka – opowiadał 63-latek. Paznokcie nie przeszkadzają mężczyźnie w pracy. Jest murarzem. – Moje ręce są pokryte cementem, więc wyglądają na brudne. Nie śmiem ich czyścić, bo jak zmoczę paznokcie, zgniotą się jak makaron i złuszczą – wyjaśnił.

– Nie śmiem nawet iść w zatłoczone miejsce lub na zewnątrz, gdy pada deszcz. Za każdym razem, gdy się kąpię, muszę prosić żonę o pomoc – wskazał.

źródło:
Zobacz więcej