RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Prezydent na celowniku. Szef partii Hołowni publikuje fake newsa

Hejt na prezydenta Dudę za rozmowę telefoniczną (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)
Hejt na prezydenta Dudę za rozmowę telefoniczną (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Politycy i dziennikarze zaatakowali prezydenta Andrzeja Dudę za zdjęcie, na którym prowadzi rozmowę telefoniczną z królem Jordanii. Wszystko przez to, że głowa państwa ma założoną maseczkę, a jeden z internautów napisał, że Duda rozmawia przez „niepodłączony telefon”. „To fake news” – informuje Błażej Spychalski.

Prezydent Duda dementuje fake newsa „Super Expressu”. W tle obostrzenia

Opublikowane dziś w „SE” zdjęcia Agaty i moje z Krakowa, podpisane jako: „Z ostatniej chwili!” pochodzą sprzed kilku tygodni – informuje na...

zobacz więcej

W środę prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Kancelaria Prezydenta, podając te informację, dołączyła do niej zdjęcie prezydenta.

Użytkownicy mediów społecznościowych szybko zareagowali. „Prezydent rozmawia z królem Jordanii w maseczce. Przez niepodłączony telefon” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

„Newsa” szybko zaczęli udostępniać politycy opozycji i dziennikarze niektórych mediów. „Ręce opadają. Ta seria ostatnich wpadek wygląda na świadomy sabotaż wobec głowy państwa” – napisał Michał Kobosko, szef partii Szymona Hołowni Polska 2050.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Paweł Wroński napisał: „PAD jednak potrafi zrobić dzień”. Były poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Misiło z ironią stwierdził, że „przecież to telefon komórkowy...”. Również dziennikarz Kamil Dziubka z Onetu napisał o prezydencie. Odpowiadając użytkownikom Twittera, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski ocenił te doniesienia jako fake news. „Po pierwsze, tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka” – napisał.

„Co do drugiego newsa, to może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu” – napisał Spychalski na Twitterze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej