RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odmrażanie gospodarki po 18 kwietnia? „Wariantem otwarcie usług na świeżym powietrzu”

Lockdown przedłużony do 18 kwietnia (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Lockdown przedłużony do 18 kwietnia (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Jednym z wariantów, który jest brany pod uwagę w zakresie odmrażania, to właśnie odmrażanie usług na świeżym powietrzu – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller pytany o obostrzenia epidemiczne.

Powrót do szkół. Czarnek o końcu lockdownu: Jestem przekonany o kwietniu

Kiedy powrót do szkół i koniec nauki zdalnej? Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że jest przekonany, iż koniec szkolnego...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że obowiązujące obostrzenia epidemiczne zostają przedłużone do 18 kwietnia.

Oznacza to, że zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola; uczniowie nadal będą uczyć się zdalnie.

W Polskim Radiu rzecznik rządu Piotr Müller mówił o tym, czy po 18 kwietnia możliwe będzie łagodzenie restrykcji i częściowe odmrażanie gospodarki.

Obostrzenia do 18 kwietnia. Co potem?


– Myślę, że to za wcześnie, żeby potwierdzać tego typu informacje. Chciałbym, żeby to było możliwe; do 18 kwietnia mamy aktualne obostrzenia. Oczywiście jednym z wariantów, który jest brany pod uwagę w zakresie odmrażania, jest właśnie odmrażanie tych usług na świeżym powietrzu – wskazał rzecznik.

Müller mówił przy tym, że „doświadczenia zeszłego roku pokazują, że niestety wiele osób pomimo jasnych instrukcji” ignoruje przepisy dot. tego, „w jaki sposób zachowywać dystans pomiędzy stolikami czy w ogóle wolne stoliki”. – Niestety wiele firm tego nie przestrzegało, więc musimy się zastanowić, w jaki sposób zrobić to w sposób bezpieczny, tak abyśmy nie odtworzyli kolejnej fali epidemii – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej