RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lockdown w szkołach przedłużony. Wiceminister mówi o decyzjach dot. nauki

W przyszłym tygodniu będziemy dyskutować o decyzjach, dotyczących powrotu do szkół – powiedział w „Kwadransie Politycznym” TVP1 wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Powrót do szkół. Czarnek o końcu lockdownu: Jestem przekonany o kwietniu

Kiedy powrót do szkół i koniec nauki zdalnej? Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że jest przekonany, iż koniec szkolnego...

zobacz więcej

W środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że nauka zdalna będzie przedłużona o kolejny tydzień. Oznacza to, że do 18 kwietnia zamknięte będą szkoły, przedszkola i żłobki.

W TVP1 wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski mówił, że oznacza to, iż do 18 kwietnia na pewno nie będzie żadnych zmian dotyczących nauki zdalnej i stacjonarnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedszkolach.

Decyzje o powrocie do szkół


– Liczymy, że ta tendencja, gdzie mamy spadek zachorowań – ale nadal dramatyczną sytuację w szpitalach – pozwoli na powrót części dzieci do szkół – wskazał wiceminister. Jak dodał, w przyszłym tygodniu rząd będzie dyskutował o decyzjach o końcu szkolnego lockdownu.

Mówił też, że proces szczepień nauczycieli idzie „bardzo sprawnie”, co pozwoli na szybsze otwarcie placówek. – Nawet przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz nas pochwalił za proces szczepień – powiedział.

Rozporządzenie ministra edukacji


Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. Od 29 marca zawieszone jest też stacjonarne funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego.

Zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach zawieszone są formalnie do 11 kwietnia. W środę minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że zawieszenie to zostanie przedłużone o kolejny tydzień do 18 kwietnia.

źródło:
Zobacz więcej