RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny lot Falcona 9. Rakieta dostarczyła na orbitę kolejne satelity [WIDEO]

Amerykańska firma SpaceX wystrzeliła w środę Falcona 9 z kolejnym ładunkiem 60 satelitów. Rakieta wystartowała z platformy Space Launch Complex 40 kosmodromu Cape Canaveral na Florydzie. Wszystkie fazy lotu odbyły się pomyślnie.

Falcon 9 z załogą leci na ISS. NASA liczy na komercjalizację operacji kosmicznych

Amerykańska agencja NASA i SpaceX przygotowują się do „historycznego lotu” Falcona 9. W sobotę rakieta wraz z załogą ma zostać wysłana na...

zobacz więcej

Zestaw satelitów rozrastającej się sieci telekomunikacyjnej Starlink wylądował na wstępnej orbicie. Po zakończonej misji dolny stopień rakiety wrócił na Ziemię. Przy wykorzystaniu własnego napędu wylądował na barce OCISLY na Oceanie Atlantyckim.

Firma SpaceX, założona w 2002 r. przez Elona Muska, przeprowadziła w tym roku już 10. lot rakiety Falcon 9. Dzięki temu dysponuje blisko 1,4 tys. satelitami na niskiej orbicie okołoziemskiej. Według planów łącznie mają się tam zostać umieszczone 1584 ładunki.

Sieć satelitów telekomunikacyjnych Starlink na niskiej orbicie okołoziemskiej ma zapewnić tani dostęp do internetu tam, gdzie naziemne usługi nie są dostępne lub nie działają poprawnie.

Zobacz także: Rakieta Falcon 9 wystartowała z wyrzutni Space Launch Complex 40 na Florydzie


źródło:
Zobacz więcej