RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czwartek nie przyniesie zmian. W całym kraju deszcz i śnieg

Na termometrach od 4 do 8 st. C. (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Na termometrach od 4 do 8 st. C. (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W czwartek pogoda będzie zbliżona do tej, z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach; prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu – poinformował rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Powrót zimy. Jak długo potrwa? [PROGNOZA]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed przymrozkami, oblodzeniem i opadami śniegu. Wydane alerty mają najniższą,...

zobacz więcej

Walijewski przekazał, że temperatura w czwartek będzie nieco wyższa od tej ze środy i termometry pokażą od 4 do 8 st. W rejonach podgórskich nadal będzie chłodno – od -1 do 3 st.

– Nadal na południu będzie padał śnieg, tam jutro może dopadać do 7 cm. Na pozostałym obszarze kraju od 1 do 2 cm. W całym kraju cały czas prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu – poinformował synoptyk.

Dodał, że miejscami mogą pojawiać się również burze. Nieco słabszy będzie wiatr, którego prędkość osiągnie w porywach do 60 km/h, a w górach do 70 km/h. Tam gdzie będzie padał śnieg wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Słońce będzie się pojawiało jedynie miejscami.

Według prognoz IMGW pogoda zacznie poprawiać się w piątek i niewykluczone, że wysokie temperatury utrzymają się przynajmniej do wtorku.

Przeczytaj też: Majówkę spędzimy w ogródkach restauracyjnych? Nowe informacje rządu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej