RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pracodawcy ruszyli na łowy. Liczba ofert pracy największa od początku pandemii

Zwyżki notują niemal wszystkie branże (fot. Shutterstock/fizkes)
Zwyżki notują niemal wszystkie branże (fot. Shutterstock/fizkes)

Pomimo ograniczeń związanych z nowym lockdownem w marcu liczba ofert pracy opublikowanych w internecie była największa od początku pandemii – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Mimo pandemii odnotowano poprawę na rynku pracy

Podstawowe wyniki badania popytu na pracę w trzecim kwartale wskazują, że mimo epidemii sytuacja na rynku pracy poprawiła się względem poprzednich...

zobacz więcej

Według udostępnionych przez Adecco Group danych Job Market Insights w marcu w polskim internecie opublikowano prawie 285 tys. ofert pracy, prawie o jedną piątą więcej niż w lutym i 21 proc. więcej niż rok wcześniej.

„Marzec był najlepszym miesiącem od początku pandemii. Zwyżki notują niemal wszystkie branże” – skomentował ekspert rynku pracy w grupie Adecco Piotr Płusa.

Największy przyrost liczby ofert zatrudnienia miał miejsce w budownictwie i nieruchomościach, gdzie zaczęło się już sezonowe ożywienie, a także w logistyce i transporcie.

„W porównaniu z lutym liczba ofert dla specjalistów od budownictwa i nieruchomości zwiększyła się o jedną czwartą. Podobnie jest w logistyce i transporcie, w IT i telekomunikacji oraz w produkcji” – powiedział Płusa.

Z analiz Job Market Insights wynika, że o kilkanaście procent więcej ofert niż w lutym mieli też do wyboru specjaliści od sprzedaży, HR i marketingu, a także pracownicy administracyjni.

Marcowe ożywienie w rekrutacji widać także w udostępnionych „Rz” danych portalu Pracuj.pl. W marcu opublikowano tam ponad 75,5 tys. ofert pracy, prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej – podaje dziennik.

źródło:

Zobacz więcej