RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tegoroczna edycja French Open przełożona o tydzień. Wszystko przez koronawirusa

Pierwotnie paryska impreza miała się rozpocząć się 23 maja (fot. Getty Images)
Pierwotnie paryska impreza miała się rozpocząć się 23 maja (fot. Getty Images)

Tegoroczna edycja wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open została przełożona o tydzień –- poinformowała osoba z otoczenia organizatorów, potwierdzając informację gazety „L'Equipe”. Pierwotnie paryska impreza miała się rozpocząć się 23 maja.

Hurkacz i Świątek wysoko w rankingach wyłaniających uczestników turniejów masters

Hurbert Hurkacz po triumfie w Miami awansował na piąte miejsce w rankingu, który posłuży do wyłonienia ośmiu uczestników turnieju ATP Finals. O...

zobacz więcej

Po zmianie rywalizacja na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w tym sezonie toczyć się ma w dniach 30 maja - 13 czerwca.

Od kilku dni już oficjalnie we Francji przyznawano, że trwają rozmowy w sprawie niewielkiego opóźnienia rozpoczęcia turnieju. Miało to związek z obowiązującymi w tym kraju surowymi restrykcjami ze względu na pandemię koronawirusa.

„Francuska Federacja Tenisowa (FFT) ma nadzieję, że restrykcje zostaną poluzowane do końca maja, co pozwoli na wpuszczenie na trybuny podczas turnieju większej liczby publiczności” – napisano w „L'Equipe”.

Znowu przez pandemię


Organizator French Open, FFT, nie skomentowała na razie sprawy zmiany terminu imprezy.

Ubiegłoroczna edycja imprezy na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa również została przełożona z powodu pandemii. Odbyła się dopiero jesienią, na przełomie września i października, z niewielką liczbą osób na trybunach. W singlu triumfowali wówczas Iga Świątek i Hiszpan Rafael Nadal.

źródło:

Zobacz więcej