RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kilka tysięcy zgonów w jedną dobę. Śmiertelne żniwo koronawirusa w Brazylii

W wielu miejscach Brazylii sytuacja służby zdrowia jest dramatyczna (fot. Getty Images)
W wielu miejscach Brazylii sytuacja służby zdrowia jest dramatyczna (fot. Getty Images)

W Brazylii zarejestrowano najwyższą od początku pandemii liczbę zgonów wywołanych przez COVID-19 - w ciągu doby zmarło 4 tys. 195 osób. Oznacza to dobowy wzrost o 2876 zgonów. Brazylijskie media podkreślają, że ogromna różnica jest też wynikiem mniejszej intensywności pracy medyków w okresie wielkanocnym.

Wielka Brytania zmienia zasady szczepień preparatem AstraZeneca

Osobom poniżej 30. roku życia w Wielkiej Brytanii zostanie zaoferowana, jeśli będzie to możliwe, szczepionka przeciw Covid-19 alternatywna w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W sumie w kraju z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 336 947 zakażonych. Pod tym względem sytuacja jest gorsza jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło ponad 555 tys. obywateli.

W Brazylii potwierdzono już ponad 13 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Według najnowszych danych przybyło ich 82 869. Średnio w ostatnim tygodniu odnotowywano 63 143 zakażeń dziennie.

W zeszłym miesiącu na COVID-19 w największym państwie Ameryki Południowej zmarło ponad 66,5 tys. chorych, ponad dwukrotnie więcej niż w lutym. W wielu miejscach Brazylii sytuacja służby zdrowia jest dramatyczna, brakuje tlenu i środków medycznych.

Dramatyczna sytuacja w Brazylii


Powoli przebiegają też szczepienia przeciwko COVID-19. Zaledwie około 10 proc. z wszystkich ponad 212 mln Brazylijczyków otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, łącznie niemal 21 mln osób. Drugą dawkę szczepionki przyjęło blisko 3 proc. Brazylijczyków, prawie 6 mln osób.

źródło:
Zobacz więcej