RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Senator PO: Zastanówmy się, czy społeczeństwo jest gotowe na nasz rząd

Barbara Zdrojewska o scenariuszu przejęcia władzy przez PO (fot. PAP/Leszek Szymański)
Barbara Zdrojewska o scenariuszu przejęcia władzy przez PO (fot. PAP/Leszek Szymański)

„Czy opozycja jest gotowa do przejęcia władzy?” – to pytanie, zdaniem senator Platformy Obywatelskiej, jest mało istotne. Barbara Zdrojewska stawia odważniejszą tezę: „Czy społeczeństwo jest gotowe na rząd, który obieca ciężką pracę i wyrzeczenia”. Pod jej wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. „PO wspaniała, tylko ludzie głupi” – żartują internauci. Nie brakuje też wpisów w poważniejszym tonie, które zwracają uwagę, że „ciężką pracę” obiecywano już wcześniej, ale za rządów PO „ciężko pracować” musieli... obywatele.

Schetyna zapytany o trzy sukcesy PO. Kłopotliwa sytuacja na antenie [WIDEO]

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna został poproszony w Radiu ZET o wymienienie „trzech sukcesów PO”. Wyraźnie...

zobacz więcej

Opozycja od miesięcy przyznaje, że jej celem jest doprowadzenie do utraty większości sejmowej przez Zjednoczoną Prawicę; deklaruje, że jest gotowa na przedterminowe wybory. Nie brakuje jednak głosów, że po stronie „anty-PiS” jest tak wiele podziałów, że ciężko będzie pokonać Prawo i Sprawiedliwość.

„Zamiast pytać tylko, czy opozycja jest gotowa do przejęcia władzy, zastanówmy się też, czy społeczeństwo jest gotowe na rząd, który obieca ciężką pracę i wyrzeczenia” – napisała w środę na Twitterze senator PO. Barbara Zdrojewska podkreśla przy tym, że „nie można pomijać tego, co PiS zrobiło ludziom w głowach swoim nieodpowiedzialnym populizmem”.

„Polaczki-cebulaki nie są »gotowe na rząd« tak świetnej opozycji” – komentuje Stanisław Żerko. W komentarzach pojawiły się wątpliwości – czy przedstawicielka Platformy Obywatelskiej obiecuje „ciężką pracę i wyrzeczenia” własnego ugrupowania, czy zamierza zaserwować to Polakom.

„Ale już mieliśmy rząd, który obiecał ciężką pracę. Ja za rządów PO zmuszona byłam przejść na kontrakt, bo z etatu nie byłam w stanie się utrzymać” – komentuje jedna z internautek pod wpisem Zdrojewskiej. Inni przypominają m.in. podniesienie wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL, miliardy złotych wyciekające z budżetu państwa i słynną propozycję Bronisława Komorowskiego, by „zmienić pracę i wziąć kredyt”. „Nie pytaj co opozycja może ci zaoferować. Pytaj co ty jej możesz zaoferować” – ironizuje jeden z internautów, parafrazując słynne przemówienie Johna F. Kennedy’ego. „PO wspaniałą, tylko ludzie głupi” – konstatuje inny z użytkowników Twittera. Zobacz także: Najnowsze sondaże. „Budka nie ma mandatu, by mówić w imieniu opozycji"

źródło:
Zobacz więcej