RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Książka o rotmistrzu Pileckim trafiła do Japonii

W Japonii wydano książkę o Witoldzie Pileckim (fot. PAP/Rafał Guz)
W Japonii wydano książkę o Witoldzie Pileckim (fot. PAP/Rafał Guz)

Japończycy będą mogli zapoznać się z losami rotmistrza Witolda Pileckiego. W języku japońskim ukazała się właśnie książka „Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz” autorstwa Adama Cyry.

73 lata temu rtm. Pilecki został skazany na śmierć

Dokładnie 73 lata temu – 15 marca 1948 roku – Rejonowy Sąd Wojskowy w Warszawie skazał na karę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, oficera Armii...

zobacz więcej

Japońskie wydanie to kolejne już po wersji niemieckiej, włoskiej, portugalskiej, fińskiej oraz dwóch chińskich. Prawa do wydania w języku japońskim oficyna Misuzu Shobo w Tokio nabyła od Aquila Polonica, niezależnego wydawnictwa z Los Angeles, specjalizującego się w publikowaniu po angielsku tekstów dotyczących losów Polaków podczas II wojny światowej.

Jak przypomniała szefowa Aquila Polonica, Terry Tegnazian, książka pt. „The Auschwitz Volunteer: Beyond Bravery” została przetłumaczona na język angielski z oryginalnego polskiego maszynopisu przez Jarka Garlińskiego.   Zawiera wprowadzenie prof. Normana Daviesa oraz przedmowę naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha.

W USA pokochali rotmistrza Pileckiego


W USA książka  „Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz” otrzymała prestiżowe nagrody, takie jak PROSE od Stowarzyszenia Wydawców Amerykańskich (AAP), czy Benjamin Franklin Award w konkursie Independent Book Publishers Association. Została też wyróżniona przez History Book Club i Military Book Club.

Zobacz także:  Found in Translation 2021. Wyróżnione tłumaczenie polskiej ksiażki    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej