RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybuch reaktora chemicznego w Blachowni. Są ranni

W Blachowni doszło do eksplozji reaktora (fot. PAP/Marcin Obara, zdjęcie ilustracyjne)
W Blachowni doszło do eksplozji reaktora (fot. PAP/Marcin Obara, zdjęcie ilustracyjne)

Na terenie firmy ICSO Chemical Production w Blachowni doszło do eksplozji reaktora, w którym prowadzono proces z użyciem około tony żywicy. Jedna osoba została lekko ranna.

Tragiczny pożar. Nie żyje mężczyzna i dwoje dzieci

W miejscowości Bojmie pod Siedlcami doszło dziś w nocy do tragicznego pożaru, w wyniku którego zginęły trzy osoby; 9-latka, 6-latka i 31-letni...

zobacz więcej

Jak powiedział Tomasz Krzemieniowski, zastępca Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu, do zdarzenia doszło w środę na terenie zakładów ICSO. Eksplozja uszkodziła fasadę budynku, gdzie znajdował się reaktor, w którym prowadzono proces technologiczny.

– Według naszych wstępnych ustaleń, podczas przeprowadzania procesu, reaktor wpadł w drgania. Widząc to, obecni w jego sąsiedztwie pracownicy zdążyli uciec, zanim doszło do eksplozji. Na szczęście niewielkie, niegroźne obrażenia odniósł tylko jeden z pracowników – poinformował Krzemieniowski.

Na miejscu są już strażacy oraz przedstawiciele służb dozoru. Kierownictwo zakładu zapowiedziało, że pokryje wszelkie szkody, jakie podmuch eksplozji wyrządził w pobliskich biurach należących do innej firmy.

Czytaj także: Katastrofa budowlana na luksusowym osiedlu. Są ofiary

źródło:

Zobacz więcej