RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent oddał hołd zmarłym pracownikom służby zdrowia

Prezydent Andrzej Duda złożył hołd pracownikom służby zdrowia oraz funkcjonariuszom innych służb, którzy zginęli w walce z pandemią. Na początku uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego do połowy masztu opuszczona została biało-czerwona flaga.

Szpitale na Śląsku nie mogą już przyjmować pacjentów. „Mamy plany relokacji”

Choć liczba dziennych zakażeń koronawirusem spada, to jednak nie ma co mówić o końcu trzeciej fali. Wciąż niebezpiecznie rośnie liczba...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Upamiętnieni zostali pracownicy służby zdrowia, którzy zginęli w walce z pandemią. Na początku uroczystości do połowy masztu ustawionego na dziedzińcu Pałacu opuszczona została biało-czerwona flaga.

Andrzej Duda podczas przemówienia zaznaczył, że 7 kwietnia to także Światowy Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Zauważył też, że obok pracowników medycznych każdego dnia swoje zdrowie narażają także pracownicy innych branż, m.in. kasjerzy w sklepach z produktami pierwszej potrzeby.

Ofiary pandemii koronawirusa


– Chcemy oddać hołd wszystkim pracownikom polskiej służby zdrowia, jak również wszystkim inny osobom, w tym żołnierzom, funkcjonariuszom, pracownikom różnych branż, którzy mężnie stają każdego dnia w walce z koronawirusem – powiedział prezydent.

Raport o koronawirusie. Dramatyczne dane o zgonach

Koronawirus w Polsce. W środę 7 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu...

zobacz więcej

– Opuszczając flagę przed Pałacem Prezydenckim do połowy masztu dziś oddajemy hołd przede wszystkim pracownikom polskiej, naszej służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem, ale także wszystkim innym, którzy je poświęcili – podkreślił Duda.

Prezydent przypomniał, że w ciągu ostatniego roku zmarło 339 pracowników służby zdrowia, w tym 138 lekarzy, 138 pielęgniarek i pielęgniarzy, 19 położnych, 19 ratowników medycznych, 19 dentystów, 12 farmaceutów, a także kilkunastu pracowników innych zawodów medycznych – w tym felczerów i diagnostów laboratoryjnych.

– W walce z koronawirusem pełnili swoją służbę i w tej służbie – możemy śmiało powiedzieć – oddali swoje życie – mówił prezydent Duda.

źródło:
Zobacz więcej