RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uratowany dzięki streamowi na Tik Tok

Nastolatek uratował poszkodowanego w wypadku chłopca dzięki aplikacji Tik Tok (fot. SHutterstock/Ascannio)
Nastolatek uratował poszkodowanego w wypadku chłopca dzięki aplikacji Tik Tok (fot. SHutterstock/Ascannio)

Dzięki relacjonowaniu na żywo swoich poczynań w aplikacji Tik Tok 12-latek, który uległ wypadkowi na quadzie w Wirginii Zachodniej w USA, został uratowany przez 13-latka z odległego o 1290 km New Hampshire, który oglądał stream – poinformowała agencja AP.

Śmierć na Tik Toku i „cytrynowy challenge”. Pedagog mówi o szaleńcach w sieci [WIDEO]

Całe Włochy żyją tragiczną śmiercią 10-latki, która zmarła w trakcie wykonywania tzw. „black out challenge” na Tik Toku. O niebezpieczeństwach...

zobacz więcej

Trent Jarrett relacjonował swoją jazdę na quadzie i kiedy pojazd przewrócił się i przygniótł chłopca do ziemi, stream nie ustał. 12-latek zaczął wykrzykiwać numer telefonu do swojej rodziny, licząc, że ktoś z oglądających ją powiadomi i uratuje go.

Caden Cotnoir, który był jednym z oglądających tę relację, zadzwonił na wskazany numer i po 20 minutach na miejsce wypadku przybyła pomoc. Jarrett odniósł tylko niewielkie rany. Ojczym 12-latka określił sytuację jako „wielkanocny cud”.

Tik Tok, aplikacja stworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 r., polegająca na przesyłaniu krótkich materiałów wideo, od początku pandemii koronawirusa zyskuje na popularności.

Czytaj także: Podjęła wyzwanie na Tik Toku. 10-latka nie żyje

źródło:

Zobacz więcej