RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hans Zimmer skomponował dzwonki na telefon

Zimmer jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej (fot. Gareth Cattermole/Getty Images/Disney)
Zimmer jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej (fot. Gareth Cattermole/Getty Images/Disney)

Jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej. I najbardziej docenianych, o czym świadczy Oscar za muzykę do filmu „Król lew” i 10 nominacji za kompozycje do innych produkcji. Hans Zimmer po podboju świata kina rozpoczął podbój świata... dzwonków do telefonu. Skomponowane przez niego dżingle znalazły się w bibliotece dźwięków smartfona chińskiej marki Oppo.

Fortuna za kopię gry. Hydraulik Mario pobił rekord

„Super Mario Bros.” to jedna z najsłynniejszych gier w historii. Niektórzy są w stanie zapłacić każdą cenę, żeby stać się posiadaczem...

zobacz więcej

Chodzi o najnowszy model Oppo, Find X3 Pro. Producent sprzętu zapewnia, że użytkownik znajdzie w nim też „orkiestrę dźwięków systemowych”. Wśród nowych dźwięków są „dwa ciepłe dzwonki, delikatny alarm i dźwięk aktywacji telefonu czy energetyczne dźwięki powiadomień”.

O skomponowanych przez siebie dźwiękach kompozytor opowiedział w materiale promocyjnym nowego smartfona.

– Wszystko jest dla mnie opowieścią. Zwykle skupiam się na tym, jak sprawić, abyśmy byli sobie bliżsi. Słyszę kolory. Chcę, aby dzwonek telefonu uchylał drzwi do jakiegoś uczucia. Cały świat radykalnie zmienił się z powodu pandemii. Fizyczne kontakty zaczynają zanikać – powiedział Zimmer.

Forma komunikacji, jakiej nigdy wcześniej nie było

Był Bondem, będzie superbohaterem. Brosnan zagra w komiksowym „Black Adam”

Popularny irlandzki aktor, któremu sławę przyjęła rola agenta 007 Jamesa Bonda w kilku filmach słynnej filmowej serii, dołączył do obsady filmu...

zobacz więcej

– Uważam, że moim obowiązkiem jako muzyka jest znalezienie sposobu na to, czym zamienić to uczucie, które przechodzi z jednego serca do serca drugiego. Jedynym sposobem na tworzenie muzyki jest łączenie nut. Nuty łączą się z muzykami, muzycy ze słuchaczami i nagle powstaje forma komunikacji, jakiej nigdy wcześniej nie było. I dokładnie to samo robią teraz telefony – łączą nas – dodał kompozytor.

Fanów talentu Hansa Zimmera uspokajamy – nie będzie komponował tylko dzwonków, bo nie rezygnuje z tworzenia muzyki filmowej. Tylko na ten rok zaplanowano premierę trzech filmów z jego muzyką. To „Top Gun: Maverick” (premiera 2 lipca), „Diuna” (1 października) oraz „Nie czas umierać” (8 października).

źródło:

Zobacz więcej