RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozebrały się do zdjęć w Dubaju. Modelki unikną więzienia

Ukraińskie modelki będą deportowane (fot. twitter.com/scott180142)
Ukraińskie modelki będą deportowane (fot. twitter.com/scott180142)

Osoby zatrzymane niedawno za udział w nagiej sesji zdjęciowej w Dubaju będą deportowane ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – informują media. Grupę osób zaangażowanych w sesję, w tym 12 ukraińskich modelek, zatrzymano za złamanie norm moralnych.

Tragiczny finał zdrady. Nie miała dla niego litości i użyła nożyczek, kiedy spał

Na Tajwanie doszło do sytuacji rodem z filmu grozy. Jak poinformował portal mirror.co.uk, 52-letni Huang spał, gdy jego 40-letnia dziewczyna w...

zobacz więcej

Modelki były zatrzymane w sobotę, po tym jak w internecie pojawiło się nagranie, na którym nagie kobiety pozują fotografowi na balkonie wieżowca w Dubaju. Ukraińskie media twierdzą, że w związku z sesją zatrzymano łącznie ok. 40 osób, w tym obywatela Rosji.

We wtorek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko poinformował agencję Ukrinform, że ukraiński konsul jest w kontakcie z przebywającymi w areszcie kobietami i z departamentem śledczym w Dubaju.

– Organy ścigania potwierdziły, że przyczyną zatrzymania Ukrainek było naruszenie norm etyki moralnej i udostępnianie w mediach społecznościowych zdjęć i nagrań o nieprzyzwoitym charakterze – przekazał rzecznik. Dodał, że kobietom grozi kara w postaci grzywny w wysokości ok. 1,3 tys. dolarów i deportacja.

Decyzja o deportacji


Później ukraińskie media podały, powołując się na władze ZEA, że została już podjęta decyzja o deportacji, a prokuratura zakończyła śledztwo. Zobacz także:  Rusza proces fotografa z Gdańska. „Zgwałcił pozujące mu kobiety”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej