RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czechy znoszą część obostrzeń. Niektóre dzieci wrócą do szkół

Czechy luzują niektóre obostrzenia (fot. Gabriel Kuchta/Getty Images)
Czechy luzują niektóre obostrzenia (fot. Gabriel Kuchta/Getty Images)

W przyszłym tygodniu do nauki w czeskich szkołach wróci część uczniów. W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną, czeski rząd zdecydował też o zniesieniu niektórych obostrzeń.

WHO zabrała głos ws. paszportów szczepionkowych. Może zmienić zdanie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie popiera wprowadzenia paszportów szczepionkowych jako warunku podróżowania – poinformowała rzeczniczka WHO...

zobacz więcej

Do nauki stacjonarnej wrócą od poniedziałku uczniowie klas 1-5 szkół podstawowych, którzy będą uczyć się w systemie rotacyjnym. Dwa razy w tygodniu uczniowie w szkołach będą poddawani testom na obecność koronawirusa.

Czeski rząd zdecydował dziś również o otwarciu od poniedziałku wybranych sklepów i punktów usługowych.Otworzyć się będą mogły także ogrody zoologiczne. Ponownie będzie można organizować targowiska z żywnością na świeżym powietrzu.

11 kwietnia będzie ostatnim dniem stanu wyjątkowego w Czechach. Gabinet Andreja Babisza nie złoży w Izbie Poselskiej wniosku o jego przedłużenie. Oznacza to, że od poniedziałku nie będą obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się i godzina policyjna.

Minister zdrowia Jan Blatny poinformował, że w związku z poprawiającą się sytuacją w szpitalach, Czechy zaoferują pomoc sąsiednim krajom. Dodał, że aktualnie dla pacjentów z zagranicy dostępnych jest około pięćdziesięciu łóżek.

Czytaj także: Czechy zaliczyły Polskę do państw o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej