RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Posłanka PO atakuje polski rząd za kryzys szczepień w Niemczech [WIDEO]

Posłanka Agnieszka Pomaska (PO) o szczepieniach przeciw COVID-19 w Niemczech i w Polsce (fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI; Marcin Gadomski)
Posłanka Agnieszka Pomaska (PO) o szczepieniach przeciw COVID-19 w Niemczech i w Polsce (fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI; Marcin Gadomski)

Niemieckie władze zmagają się z narastającym kryzysem wokół akcji szczepień przeciw COVID-19. Lepiej wypada choćby sytuacja w Polsce. Dlaczego Berlin nie radzi sobie ze szczepieniami? Zdaniem posłanki PO Agnieszki Pomaskiej to wina... polskiego rządu. Wszystko wyjaśnia w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

Polityk Konfederacji ostro ws. szczepień. „To fałsz"

„Nasz największy sąsiad, Niemcy, (…) nie poddaje się obowiązkowym szczepieniom i nic złego się nie dzieje” – powiedział w jednym z programów Jacek...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Ten rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez Unię Europejską – grzmi posłanka Platformy Obywatelskiej, na co uwagę zwrócił jeden z internautów.

Na łasce Niemiec


Zdaniem Agnieszki Pomaskiej to „największe i najbogatsze państwa UE podzieliły się z takimi krajami jak Polska dostępem do szczepionki”.

Posłanka zauważa przy tym kryzys, z którym w czasie trzeciej fali epidemii koronawirusa mierzy się Berlin. – To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze, jak by mogło. Gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to tych szczepionek najwięcej byłoby w tych największych krajach, jak w Niemczech, Francji, Włoszech czy w Hiszpanii – przekonuje.

„Jak rolę Polski w UE postrzega pani poseł Pomaska” – komentuje dziennikarz Michał Adamczyk. Nagranie posłanka PO opublikowała w poniedziałek wielkanocny, zaznaczając, że władza „w pandemii wykorzystuje szczepionki do politycznej walki”. „Będą próbować kompromitować opozycję” – przestrzegała jednocześnie.


Kryzys szczepień. Berlin w ogniu krytyki


W stolicy Niemiec trzeba było we wtorek po godzinie 14 zamknąć tymczasowo dwa centra szczepień z powodu braku szczepionek przeciw COVID-19 firmy BioNTech – poinformowały berlińskie władze medyczne.

W społeczeństwie panuje coraz większy sceptycyzm co do założenia, że do końca lata wszyscy otrzymają ofertę szczepień – pisze dziennik „Tagesspiegel”. Według ankiety przeprowadzonej przez instytut badawczy YouGov na zlecenie agencji dpa, tylko niecała jedna czwarta Niemców (23 proc.) spodziewa się, że cel, jakim jest zaoferowanie preparatu każdej osobie chętnej do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, zostanie osiągnięty do 21 września. 62 proc. ankietowanych nie spodziewa się tego, 15 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Zobacz także: „Symptomy upadku Niemiec”. Naczelny „Der Spiegel” kreśli czarny scenariusz

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej