RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Porozumienie Kukiz’15-PiS? „Ustawa antykorupcyjna już uzgodniona” [WIDEO]

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rosną szanse na porozumienie Prawa i Sprawiedliwości z Kukiz’15. Ugrupowania analizują projekty ustaw, które byłyby skłonne razem uchwalić. – Posuwamy się do przodu. W tym tygodniu mam spotkanie z ministrem Łukaszem Schreiberem, aby uzgodnić ustawy dotyczące konopi siewnych i konopi medycznych. Ustawa antykorupcyjna jest już uzgodniona. Kilka innych jest w opracowaniu. Oczekujemy też na informację, jakie ustawy PiS-u mielibyśmy w zamian poprzeć – powiedział tvp.info poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Kukiz'15 bliżej współpracy z PiS i Porozumieniem

Ugrupowanie Kukiz'15 jest bliskie współpracy z Porozumieniem i PiS w sprawie wsparcia swoich kluczowych projektów – wynika z wypowiedzi polityków....

zobacz więcej

Jarosław Sachajko z Kukiz’15: Rozmawiamy z całą Zjednoczoną Prawicą


Po spotkaniach Pawła Kukiza z wicepremierami Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem poseł Sachajko prowadzi rozmowy z przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem. Parlamentarzysta podkreśla, że nie chodzi o wypracowanie porozumienia z jedną tylko partią Zjednoczonej Prawicy, tylko całym obozem. – Samo porozumienie z Porozumieniem, które wewnętrznie ma nie do końca u siebie to porozumienie ukształtowane, jeśli chodzi o ustawy i spełnienie obietnic wyborczych dałoby Kukiz’15 niewiele. Rozmawiamy więc z całą Zjednoczoną Prawicą, bo bez poparcia całego klubu Prawa i Sprawiedliwość nasze projekty ustaw nie wejdą w życie – stwierdził Sachajko.

Zobacz także: Kukiz złoży mandat przez hejt? Sachajko: PO spuściła swoje wilki ze smyczy [WIDEO]

Robert Gontarz z PiS: Trzeba rozmawiać


Czy PiS poprze ustawę antykorupcyjną i o konopi leczniczej? –Z pewnością o tym można rozmawiać. Jesteśmy partią, która walczy z korupcją i to jest dla nas bardzo ważne. Nie można stosować doktryny Neumanna: „Jeśli jesteś w Platformie Obywatelskiej, to będziemy bronić cię jak niepodległości”. Jeśli ktoś miał jakiś wątek korupcyjny w swoim życiu, to nie powinien piastować żadnych publicznych funkcji. Jeśli chodzi o konopie lecznicze, to każdy lek pomagający pacjentom powinien być stosowany. O tym jak najbardziej należy rozmawiać, ale to taka materia, która może posłużyć zarówno dobrej, jak i złej stronie. Te rozmowy muszą się toczyć i dyskusja o tej ważnej kwestii musi trwać – odpowiedział poseł PiS Robert Gontarz.

Aleksander Miszalski z PO: Kukiz pasuje do Zjednoczonej Prawicy jak pięść do nosa


Paweł Kukiz pasuje do Zjednoczonej Prawicy jak pięść do nosa. Z tego, co pamiętam, to głosi idee wolnościowe, antysystemowe, oddolnego poruszenia obywatelskiego, demokracji bezpośredniej, referenda chce robić na każdy temat. Co wspólnego ma z tymi ideałami PiS? Sprawa jest prosta. Jarosławowi Kaczyńskiemu kruszy się koalicja. Nie wiadomo, jak długo zostanie w niej Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Szuka więc posłów poza Zjednoczoną Prawicą, by mieć wyjście awaryjne – ocenił potencjalne porozumienie Kukiz’15 z PiS poseł Platformy Obywatelskiej Aleksander Miszalski.

Ryszard Czarnecki z PiS: Kukiz na naszym pokładzie byłby wartością dodaną


Paweł Kukiz na naszym pokładzie byłby pewną wartością dodaną. Oczywiście to artysta, w jakimś sensie polityczny solista, człowiek czasami nieprzewidywalny. Na pewno jednak o coś mu chodzi. Nie jest cynikiem, jest człowiekiem ideowym, który poszedł do polityki, żeby ją naprawdę zmieniać. Przyjęcie jego różnych pomysłów, także dotyczących wymiaru sprawiedliwości, może być sensowne – przekonywał europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Kukiz: Dopuszczam możliwość zasilenia Zjednoczonej Prawicy

Dopuszczam możliwość zasilenia Zjednoczonej Prawicy – deklaruje Paweł Kukiz, lider Kukiz'15, w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Stawia jednak warunki.

zobacz więcej

Karolina Pawliczak z Lewicy: Naturalnym środowiskiem Kukiz’15 jest Zjednoczona Prawica


Kolejne głosowania pokazują, że tej większości sejmowej coraz częściej brakuje. W związku z tym każde ugrupowanie, czy posłowie niezależni, którzy mogliby się zdeklarować, że są po prawej stronie, są dla Zjednoczonej Prawicy bardzo istotni. Kukiz’15 jest ugrupowaniem prawicowym, więc jego naturalnym środowiskiem jest Zjednoczona Prawica. Uważam jednak, że jeśli dojdzie do takiego porozumienia albo koalicji, to na pewno Kukiz’15 zostanie wchłonięty przez Zjednoczoną Prawicę, a już na pewno przez Prawo i Sprawiedliwość – mówiła posłanka Lewicy Karolina Pawliczak.

Zobacz także: Kiedy Kukiz’15 w Zjednoczonej Prawicy? „Może to kwestia 2-3 tygodni”

Hanna Gill-Piątek z Polski 2050: Kukiz straci resztki wiarygodności, jeśli je jeszcze ma


– Paweł Kukiz wszedł do polityki z hasłami mocno antysystemowymi, natomiast jeśli chodzi o PiS, to jest to partia konserwująca najgorsze praktyki w polityce. W związku z tym jest to mariaż dwóch partii niepasujących do siebie. Paweł Kukiz straci resztki swojej wiarygodności, jeśli jeszcze jakiekolwiek resztki zachował. PiS dobuduje sobie wygodną przystawkę w postaci tych kilku posłów – przekonywała posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek.

Krzysztof Lipiec z PiS: Kukiz’15 jest po prawej stronie tak jak my


– PiS ma zdolność koalicyjną. Przez dłuższy czas twierdzono, że tak nie jest. Dzisiaj pokazują to rozmowy z Kukiz’15. To formacja polityczna, która przecież funkcjonuje również po prawej stronie sceny politycznej tak jak my. W poprzedniej kadencji mieliśmy wiele przejść polityków Kukiz’15 do PiS. Szczególnie miało to miejsce, kiedy Kukiz’15 opowiedział się za koalicją z PSL. To nie jest dziś istotne. Najistotniejsza jest dobra wola, która jest artykułowana obecnie zarówno po stronie Pawła Kukiza, jak i Prawa i Sprawiedliwości– mówił poseł PiS Krzysztof Lipiec.

źródło:
Zobacz więcej