RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje ceniony aktor. Grał w filmach o Bondzie i Harrym Potterze

Paul Ritter zasłynął dzięki roli Anatolija Diatłowa w serialu „Czarnobyl” (fot. kadr z serialu „Czarnobyl”/HBO/mat.pras.)
Paul Ritter zasłynął dzięki roli Anatolija Diatłowa w serialu „Czarnobyl” (fot. kadr z serialu „Czarnobyl”/HBO/mat.pras.)

Nie żyje Paul Ritter, któremu światową rozpoznawalność przyniosła rola Anatolija Diatłowa w serialu HBO „Czarnobyl”. Powodem śmierci brytyjskiego aktora był nowotwór mózgu. 54-letni Ritter zmarł w domu, w otoczeniu najbliższej rodziny.

Nie żyje popularny aktor. W przeszłości był nominowany do Oscara

W wieku 87 lat zmarł nominowany do Oscara popularny amerykański aktor filmowy i muzyk George Segal. O śmierci artysty poinformowała jego żona...

zobacz więcej

Informację o śmierci aktora przekazał jego agent. „Z wielkim smutkiem potwierdzam, że Paul Ritter zmarł ubiegłej nocy. Zmarł spokojnie, przebywając w domu razem ze swoją żoną Polly i dwoma synami Frankiem i Noah. Miał 54 lata i cierpiał na raka mózgu. Paul miał wyjątkowy talent aktorski, który pozwalał mu wcielać się w szereg różnych ról na scenie oraz na ekranie. Zawsze robił to z niewiarygodną zręcznością. Był dziko inteligentny, uprzejmy i bardzo zabawny. Bardzo będzie nam go brakować” - napisał w oświadczeniu przysłanym redakcji dziennika „The Guardian”.

Popularność Ritterowi przyniosła rola Martina, patriarchy rodziny Goodmanów w brytyjskim serialu komediowym „Friday Night Dinner” nadawanym przez kanał telewizyjny Channel 4. Występował tam u boku Tamsin Greig, Simona Birda i Toma Rosenthala. Na 2021 rok na antenie Channel 4 zaplanowana została emisja wspomnieniowego odcinka tego serialu. Okazją do niego jest dziesięciolecie premiery „Friday Night Dinner”.

Wiele ról w filmach i serialach


Paula Rittera można było oglądać na dużym ekranie między innymi w filmie „Harry Potter i Książę Półkrwi”, w którym wcielił się w postać Eldreda Worple'a. Zagrał też w jednym z „Bondów”, w filmie „Quantum of Solace”. Wśród innych ról filmowych Rittera są też te w filmach „Hannibal. Po drugiej stronie maski” czy czekający na premierę „Operation Mincemeat” Johna Maddena. Aktor wystąpił również w wielu serialach. Były to między innymi „Belgravia”, „Obserwowani”, „Wolf Hall” czy „W kręgu zbrodni”, ale przede wszystkim „Czarnobyl”, w którym wcielił się w rolę Anatolija Diatłowa.

W parze z karierą ekranową, szła też kariera sceniczna. Za swoje role teatralne Ritter był nominowany między innymi do nagród Oliviera oraz Tony.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej