RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepienie Hołowni zaszkodzi Polsce 2050? „Dołącza do orszaku sześciu króli” [WIDEO]

Szymon Hołownia zaszczepił się przed terminem przewidzianym dla 40-latków. Czy poparcie dla Polski 2050 spadnie? – Pamiętamy co wydarzyło się, kiedy Ryszard Petru poleciał na Maderę. Notowania Nowoczesnej znacząco spadły. W tym momencie Hołownia dumnie dołącza do „orszaku sześciu króli”, w którym kiedyś kroczył Ryszard Petru, a wcześniej Janusz Palikot. Może nastąpić spadek poparcia dla Polski 2050. Nawet opozycja nie ma litości dla polityka, który najpierw butnie huczał, jak mogą szczepić się celebryci, a potem sam zaszczepił się cichaczem – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS Robert Gontarz.

Hołownia mówi, że zaszczepiłby się jeszcze raz. Uderza w Platformę

Zachowałem się dokładnie tak, jak zachowałbym się jeszcze raz – powiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia, pytany o swoje szczepienie przeciw...

zobacz więcej

Krytykował celebrytów, sam zaszczepił się przed terminem przewidzianym dla 40-latków


Lider Polski 2050 Szymon Hołownia skorzystał z błędu w systemie rejestracji szczepień i jako 44-latek zaszczepił się w Wielką Sobotę przeciw COVID-19, czym pochwalił się w mediach społecznościowych. Rząd od kilku tygodni zapowiadał, że 40-latkowie, którzy nie są przewlekle chorzy, nie pracują w służbach mundurowych, służbie zdrowia, czy jako nauczyciele, będą mogli się zaszczepić w maju. Hołownię krytykują więc nawet politycy opozycji i sympatyzujący z nimi dziennikarze.

– Niektórzy wymyślali spiny o drugiej Maderze, nie wiem, czy zwróciliście uwagę. To była akurat wypowiedź jednego posła Lewicy. TVP od razu ją podchwyciła. Były też spiny niektórych polityków Platformy pod hasłem „Przeproś za Jandę”, czy coś w tym guście. Jak trzeba mieć naprawdę nie po kolei w głowie, żeby takie argumenty konstruować? Sprawa jest absolutnie oczywista. Drugi raz zrobiłbym dokładnie to samo. Każdemu, kto znalazł się w mojej sytuacji doradzałem dokładnie to samo – tłumaczył na swoim wideoblogu Hołownia. Kilka miesięcy temu w TOK FM krytykował szczepienia m.in. Leszka Millera, Krystyny Jandy i menedżerów Discovery TVN poza kolejnością. – Od wielu tygodni powtarzam, że zaszczepię się na koronawirusa. Jestem w ostatniej grupie, więc będę musiał na swoją kolej trochę poczekać. Nagle pojawia się logika jak za PRL-u, że „mam znajomą, która sprzedaje cielęcinę, to dostanę coś poza kolejnością” – mówił na początku stycznia Hołownia w TOK FM.

Zobacz także: Hołownia uderza w Lisa: Propagandzista PO. Rzecznik Platformy: Przeproś Krystynę

Karolina Pawliczak z Lewicy: Dobrze, że przy tej okazji Hołownia się nie popłakał


– Szymon Hołownia w tym, co robi, po prostu się zakiwał i brakuje mu wiarygodności. Z jednej strony bardzo krytykuje cały program szczepień, a kiedy tylko nadarza się okazja skwapliwie z tego korzysta, szczepiąc się i pokazując bardzo infantylnie „dyplom dzielnego pacjenta”. Dla osoby, która jeszcze niedawno miała ambicje prezydenckie, to jest po prostu zachowanie bardzo infantylne. Na pewno będzie miało wpływ na notowania. Jest to hipokryzja, brak wiarygodności. Pokazanie, że krytykuje to, co dzieje się na zewnątrz, ale jeżeli rzecz dotyczy jego samego, to próbuje nieudolnie bronić swojej postawy. Dobrze, że przy tej okazji się nie popłakał – oceniła posłanka Lewicy Karolina Pawliczak.

Hanna Gill-Piątek z Polski 2050: Trudno odróżnić posłów od hejterów, język nienawiści wobec Hołowni


– Trudno dzisiaj odróżnić posła od hejtera. Takich doczekaliśmy się czasów. Z jednej strony przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy dzwoni do nas i mówi, że Szymon zachował się dobrze i absolutnie nie powinien być przez Lewicę krytykowany. Tymczasem z ust posłów i posłanek Lewicy leje się fala hejtu. To tylko dowodzi, jak bardzo polityka jest skażona językiem nienawiści. Szymon Hołownia zaszczepił się zgodnie z kolejnością. Tę kolejność wyznaczył mu system, po tym jak minister Dworczyk popełnił błąd zapraszając do szczepienia wszystkich 40-latków. Niektóre z tych terminów nie zostały odłożone na później. Dopiero te zapisane po 5 kwietnia zostały odłożone na dalsze dni, a część z nich została zachowana. Szymon Hołownia upewnił się, czy ten termin może przypaść innej, bardziej potrzebującej osobie i czy dawka nie zostanie zmarnowana, gdyby zrezygnował z tego terminu i przekazał go komuś innemu. Dowiedział się, że nie może przekazać, a dawka szczepionki trafiłaby do zlewu – broniła szefa posłanka Hanna Gill-Piątek z Polski 2050.

Ryszard Czarnecki z PiS: Zapewne Borys Budka otworzył szampana


Z całą pewnością jest to nie tylko błąd moralny, ale też polityczny. Bardzo młodego, żeby nie powiedzieć młodzieńczego polityka, jakim jest Szymon Hołownia. Ludzie bardzo nie lubią tych, którzy korzystają z tego, że są sławni, znani i sięgają po pewne przywileje, kiedy Polacy walczą o zdrowie i życie. Nie uważam, żeby to był jakiś punkt przełamania i od tego momentu zacznie się jakaś równia pochyła dla formacji Hołowni. Zapewne Borys Budka w reakcji na tę wiadomość otworzył szampana, bo to może zahamować odpływ elektoratu PO do Hołowni. To może spowodować, że zawiedzeni wyborcy PO na nikogo nie będą chcieli głosować – mówił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

44-letni Hołownia już zaszczepiony – opozycja krytykuje. „Druga Madera” [WIDEO]

Szymon Hołownia skorzystał z zamieszania w systemie system rejestracji szczepień i jako 44-latek zaszczepił się przeciw COVID-19, czym pochwalił...

zobacz więcej

Aleksander Miszalski z PO: Nie potępiam, ale sam nie skorzystałbym z takiej możliwości


– Czy Szymon Hołownia straci? Nie wiem. Ja byłbym daleki od jednoznacznego potępiania tego. Oczywiście sam nie skorzystałbym z takiej możliwości. Z drugiej strony dostał skierowanie, minister Dworczyk zapowiedział, że 50- i 40-latkowie zaczynają szczepienia, bo są wolne miejsca. Zarejestrował się, później mu odmówili zamiany z kimś. Nie wiem, czy dzwonił na infolinię, czy nie. Przede wszystkim błąd albo świadome działanie systemowe spowodowało, że to było w ogóle możliwe – przekonywał poseł Aleksander Miszalski z Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także: Zaszczepiony Hołownia do prezydenta. Pisze o patriotyzmie

Jarosław Sachajko z Kukiz’15: Hołowni nie groziłby ciężki przebieg zakażenia czy powikłania


– Kapitan zawsze schodzi ze statku ostatni. Szymon Hołownia jako uzurpujący sobie prawo liderowania na opozycji zaszczepił się jako bardzo młoda osoba. 44-latek, więc znacznie młodszy ode mnie. Osoba, której ciężki przebieg zakażenia koronawirusem i powikłania raczej nie grożą. Zaszczepił się jak celebryci na samym początku, bo się udało. Bo gdzieś ktoś komuś powiedział, ktoś gdzieś zaprosił i Szymon Hołownia dokładnie tak samo się zachował– argumentował poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Krzysztof Lipiec z PiS: Hołownia zachował się jak mały oszust


Szczepionka jest darem życia i wpychanie się poza kolejnością polityka, który jest dzisiaj na świeczniku totalnej opozycji, budzi pewien niepokój i podważa jego wiarygodność. To jest hipokryzja w wykonaniu Szymona Hołowni. Z jednej strony stara się przekonywać Polaków, że jest uczciwy, wszystko należy czynić, jak prawo przewiduje. Z drugiej strony jest małym oszustem, bo nie może powiedzieć, że nie wiedział o tym, że to nie jest ten czas, to miejsce, żeby można było skorzystać z tego uprawnienia – ocenił poseł PiS Krzysztof Lipiec.

źródło:
Zobacz więcej