RAPORT

Wojna na Ukrainie

Atak na ratownika medycznego. Karetkę wezwano do pijanego Ukraińca

Pijany zaatakował ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy (fot. PAP/Piotr Polak)
Pijany zaatakował ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy (fot. PAP/Piotr Polak)

Trzy lata więzienia grożą 45-letniemu Ukraińcowi, który zaatakował ratownika medycznego, gdy ten udzielał mu pomocy. W poniedziałek zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Powiedziała, że jedzie do lekarza, policja złapała ją z zakupami

Policja regionu Nawarra na północy Hiszpanii podczas kontroli przyłapała kobietę, która złamała obowiązujący w Wielkim Tygodniu zakaz...

zobacz więcej

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała, że do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem.

– Zespół ratownictwa medycznego został skierowany do mieszkania na Chełmie, by pomóc osobie, która zemdlała. Kiedy dwaj ratownicy przyjechali na miejsce, w mieszkaniu trwała impreza, a 45-letni obywatel Ukrainy, któremu mieli udzielić pomocy, leżał przytomny na kanapie – tłumaczyła Ciska.

Mężczyzna był pijany. Po wstępnym badaniu 45-latek stał się bardzo agresywny, zaczął krzyczeć na ratowników i rzucać w nich przedmiotami, które miał pod ręką. Trafił jednego z ratowników, a następnie zaczął go szarpać za ramię.

Kiedy jeden z domowników odciągnął agresora, ratownicy wybiegli z mieszkania i poprosili o pomoc oraz o interwencję gdańskich policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 45–latka i przewieźli do szpitala na dodatkowe badania.

Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Czytaj także: Zaatakował ratowników medycznych. Grozi mu więzienie

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej