RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Alkoholowa impreza dla młodzieży zamiast „warsztatów tanecznych”. Pojawiła się policja

Policja weszła na imprezę w wynajętym lokalu (fot. Shutterstock/Vershinin89)
Policja weszła na imprezę w wynajętym lokalu (fot. Shutterstock/Vershinin89)

Funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego (woj.pomorskie) skontrolowali lokal, w którym miały odbyć się warsztaty taneczne. Impreza została zorganizowana w wynajętym lokalu w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych.

Warszawa. Nastolatek wypadł z okna bloku podczas imprezy, zatrzymano 12 osób

Na warszawskiej Pradze Południe doszło do tragedii. Nie żyje 17-latek, który wypadł z czwartego piętra bloku przy ulicy Marii Rodziewiczówny....

zobacz więcej

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. Marcin Kunka, funkcjonariusze kryminalni ustalili, że w pierwszy dzień świąt wielkanocnych na terenie Starogardu Gdańskiego planowane jest zorganizowanie dyskoteki dla młodzieży.

– Wszystko było utrzymywane w tajemnicy, a uczestnicy tej imprezy kontaktowali się ze sobą za pośrednictwem Internetu – dodał Kunka.

Dyskoteka miała być zorganizowana w wynajętym lokalu, jako warsztaty taneczne.

Policjanci ustalili godzinę rozpoczęcia oraz miejsce, w którym miała być zorganizowana impreza. – Gdy funkcjonariusze weszli do lokalu, z głośników odtwarzana była muzyka. Policjanci ustalili organizatora oraz wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych i nie posiadały założonych maseczek zakrywających usta i nos – tłumaczył starogardzki funkcjonariusz.

Policjanci zabezpieczyli również znajdujący się w lokalu alkohol, który był podawany uczestnikom bez wymaganej przepisami koncesji.

Śledczy wszczęli dochodzenie z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, dotyczące podawania alkoholu bez wymaganego zezwolenia, a także prowadzone są czynności w sprawie o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych.

O zorganizowanej imprezie policjanci poinformowali również sanepid.

Czytaj także: Tragiczny finał zabawy. Utopił się 13-latek 

źródło:

Zobacz więcej