RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polskie Radio wspomina Krzysztofa Krawczyka. Audycje we wszystkich programach

Krzysztof Krawczyk miał 74 lata (fot. Forum)
Krzysztof Krawczyk miał 74 lata (fot. Forum)

Wspomnienia, wywiady, archiwalne koncerty i przede wszystkim mnóstwo jego muzyki. Tak Polskie Radio w czterech ogólnopolskich rozgłośniach pożegna Krzysztofa Krawczyka. Piosenkarz zmarł w Poniedziałek Wielkanocny. Miał 74 lata.

„Wielki smutek”. Artyści, dziennikarze i celebryci żegnają Krzysztofa Krawczyka

Odszedł wybitny piosenkarz Krzysztof Krawczyk znany ze szlagierów: „Bo jesteś ty”, „Jak minął dzień?”, „Parostatek”, „Chciałem być” czy „Trudno tak...

zobacz więcej

W Jedynce przez cały dzień, w każdej godzinie pojawią się piosenki Krzysztofa Krawczyka. „Muzyczna Jedynka” (godz. 13-15) w całości poświęcona będzie artyście i jego różnorodnej karierze – wśród gości m.in. Andrzej Smolik, Muniek, Wojciech Trzciński. Po godz. 20 koncert Krawczyka z archiwum Polskiego Radia.

Dwójka emitować będzie utwory Boba Dylana w interpretacji Krzysztofa Krawczyka, ale wspomni zmarłych również w poniedziałek: aktora, reżysera i scenarzystę Zygmunta Malanowicza oraz Marcina Błażewicza – kompozytora i wykładowcę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Muzyka Krzysztofa Krawczyka towarzyszyć będzie słuchaczom Trójki przez cały dzień – najczęściej w jego nieoczywistych utworach. W „Tonacji Trójki” (godz. 18.05) Aleksandra Kaczkowska przedstawi muzyczne wspomnienie o artyście.

Czwórka także wspomina Krzysztofa Krawczyka. W ostatnim czasie popularność wokalisty rosła wśród młodych słuchaczy i m.in. była motywem przewodnim jednego z wieczorów sylwestrowych w Czwórce. Jego utwory i archiwalne wypowiedzi pojawią się w audycji „Muzyczny lunch” (godz. 13.05).

Także we wtorek fragmenty podcastu Czwórki z licznymi wypowiedziami artysty w „Strefie Prywatnej” (godz. 20.05). Podcast będzie można znaleźć na platformie podcasty.polskieradio.pl oraz na innych platformach streamingowych.

źródło:
Zobacz więcej