RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Poznaniu mieli dość. Żuraw wyleciał z Lecha

Dariusz Żuraw wyczerpał w Poznaniu kredyt zaufania (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Dariusz Żuraw wyczerpał w Poznaniu kredyt zaufania (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Na kilka dni przed ligowym klasykiem z Legią władze Lecha Poznań zdecydowały o zakończeniu współpracy z Dariuszem Żurawiem – poinformowano na oficjalnej stronie internetowej klubu. Powodem zwolnienia były słabe wyniki osiągane przez zespół.

Nowe informacje o kontuzji Lewandowskiego. „Jest nadzieja, że…”

Po kontuzji w meczu Polska-Andora kapitan polskiej reprezentacji i gwiazdor Bayernu Monachium na kilka tygodni został wyłączony z gry – informowali...

zobacz więcej

Lech Poznań pod wodzą Żurawia to jedna z najsmutniejszych i najdziwniejszych historii tego sezonu. „Kolejorz” zaczął świetnie: dzięki pięknej i efektywnej grze udało im się awansować do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie byli jedynym polskim reprezentantem.

Tam nie mieli szans z wyżej notowanymi rywalami, ale nie przynieśli wstydu. Wypromował się Jakub Moder (sprzedany za ponad 11 mln euro do Brighton), o krok od transferu wydawał się być Tymoteusz Puchacz, a z Akademii co rusz wyciągano kolejne perły. Lech miał, wszystko na to wskazywało, zdominować Ekstraklasę w najbliższych latach...

Stało się jednak zupełnie inaczej. Klub zaliczał regularny zjazd, coraz słabiej sprawowały się największe gwiazdy – właściwie nic w grze piłkarzy z Poznania się nie kleiło. Zarząd długo wierzył, że sytuację da się odwrócić, ale w końcu – po sobotniej porażce z Cracovią (1:2) przy Bułgarskiej – uznano, że projekt „Dariusz Żuraw” należy zakończyć.

Moment to o tyle ciekawy, że za chwilę starcie Lecha z największym rywalem – warszawską Legią, która pewnie zmierza po kolejny mistrzowski tytuł. Czy „efekt nowej miotły” przyniesie oczekiwany skutek przed ligowym klasykiem?

Nazwisko nowego szkoleniowca nie jest jeszcze znane. Z Poznaniem łączeni są m.in. Maciej Skorża, Jerzy Brzęczek i Waldemar Fornalik.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej